Fotbalová Slavia v předehrávce porazila Zlín a vrátila se na pohárové příčky

Kromě zápasu mezi Jabloncem a Ostravou měla fotbalová Synot liga v předehrávce 21. kola na plánu duel mezi Slavii a Zlínem. Vršovický tým zvítězil 1:0, odčinil porážku z Mladé Boleslavi z minulého kola a alespoň dočasně se posunul na čtvrté místo. Zlínští si připsali již pátou porážku v řadě.

SK Slavia Praha

SK Slavia Praha | Foto: SK Slavia Praha

Slávisté přes zimu mocně posilovali ve snaze posunout se tabulkou vzhůru a dosáhnout na pozice zajišťující účast v evropských pohárech. Jejich dnešní soupeř má úplně jiné problémy. Celých 315 minut nedal gól a po slibném začátku ročníku se po čtyřech prohrách propadal tabulkou.

Trenér domácích Uhrin nemohl svým svěřencům pomoci přímo na hřišti, protože si odpykává dvouzápasový disciplinární trest za nadávky rozhodčímu právě v minulém kole v Boleslavi.

Dnešní zápas začali podle předpokladů domácí, které hlavou poslal do vedení defenzivní záložník Souček. Trefil se již pošesté v sezóně.

Ještě do poločasu mohli vedení sešívaných zvýšit Škoda a Kenija. Druhý jmenovaný dokonce nastřelil břevno zlínské branky. Vedení však Slavia nedokázala v první půli zvýraznit a do šaten se šlo za stavu 1:0.

Na začátku druhé části hry měli hosté dvě šance, ale vsítit branku se jim nepodařilo. Ani útočnici Slavie se v šancích, které si připravili, nedokázali prosadit. A když už nějaká nebezpečná situace před některou z branek nastala, vyřešili ji spolehliví gólmani obou týmů.

Slavia nakonec porazila Zlín nejtěsnějším rozdílem 1:0 a minimálně do zítřejšího zápasu mezi Libercem a Příbramí se usadila na čtvrté příčce tabulky. Zlín je i nadále na desátém místě.

Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít