Fotbalová Slavia zahájila pod Radou přípravu zatím se dvěma posilami

Noví trenéři, ale stále stejná očekávání. Tak to v posledních letech vypadá ve fotbalové Slavii. I Petr Rada by ji měl vrátit do horní poloviny ligové tabulky, a právě pod ním zahájili sešívaní přípravu na nadcházející sezónu. Jenže kádr nevypadá o moc silnější, než ten loňský, který stačil jen na dvanácté místo Gambrinus ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový trenér Slavie Praha Petr Rada (vpravo) na prvním tréninku | Zdroj: ČTK


Tak jedeme se švihadlem, stoupněte si na beton vedle balonu a skáčeme volně.“ Při rozcvičce nového kondičního trenéra Jana Budějského se potí jen dvě posily. Na kraji řady stoper Dobrotka ze Slovanu Bratislava a kromě něj už jen staronová tvář Karol Kisel.

„Chceme hrát nahoře, a čím výš, tím lépe. Byl bych spokojený, kdybychom měli dobrý začátek a od toho by se dalo odrazit, protože psychika všech kluků bude lepší, a proto jsem tady. Budu se snažit dělat všechno proto, abych klukům kolem sebe pomohl a abychom vytvořili dobrý tým a hráli dobře. Když je dobrá parta, tak se někdy i proti silnějším mužstvům dá uspět,“ říká Karol Kisel, který i při tréninkové hře na dvě brány ukázal, že je záložníkem gólovým.

A to se Slavii může hodit. Po odchodu Pospěcha, Böhma a Blažka jí totiž na soupisce zbyli jen dva útočníci, Vlček se Škodou. To ale Kisel jako problém nevidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté pražské Slavie si poprvé zatrénovali pod koučem Radou

„Samozřejmě by bylo lepší mít třeba Ibrahimoviće, ale myslím si, že hráči, kteří tady jsme, máme dost zkušeností, abychom si s tím uměli poradit. Je potřeba hrát dobrý, kombinační fotbal a pak se šance dostaví. Kdyby ještě přišla nějaká posila tím lépe, i když ne budeme si muset umět poradit.“

Odhodlanost Karola Kisela určitě nebude červenobílým na škodu, ale minimálně jednoho fotbalistu z české ligy Petr Rada do útoku shání.

„Je to jedna z pozic, kde bychom chtěli posílit. Jmenovat hráče by bylo předčasné, abychom něco nezakřikli. Určitě budeme chtít, aby minimálně dva hráči ještě přišli,“ prozrazuje nový slávistický trenér, který si přeje vyztužit ještě záložní řadu.

Její oporou by měl být Lukáš Jarolím, na něhož chce Rada coby jednoho z řady zkušených hráčů spoléhat. A dosavadní kapitán sešívaných na oplátku zase jemu věří, že on bude tím, kdo vrátí klub zpátky mezi českou špičku. „Kvality a zkušenosti na to má. Já tomu věřím.“

A jestli Petr Rada Slavii opravdu pozvedne. Na to si ještě budeme muset pár měsíců počkat.

Jakub Kanta, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme