Fotbalová Sparta chce zkrotit rumunské sebevědomí

Na jedné straně jsou příjemné peníze a jistota atraktivních soupeřů, na té druhé zklamání a pohárový půst. Před tímto rozcestím právě stojí fotbalisté pražské Sparty, které čeká první ze dvou zápasů o postup do Evropské ligy s FC Vaslui. Rumunský tým sice nemůže hrát na svém stadionu, ale na sebevědomí mu to jen sotva ubere.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stadion v Piatra Neamt má sice nový plášť, ale pro fotbal bohužel také atletickou dráhu | Foto: Jaroslav Plašil

Messi, Fabregas, Ibrahimovič, Aršavin, ti všichni zkoušejí driblovat s míčem na tréninkovém hřišti v Piatře. Tedy, jen na vysvětlenou, jde o zdejší děti, které mají dresy se slavnými jmény na zádech. Ale zatímco malí kluci si na velké hvězdy teprve hrají, ti velcí se jimi už cítí. Sebevědomí rumunských fotbalistů je podle znalců zdejšího prostředí obecně hodně vysoké, což dokumentují i slova trenéra Martina Haška při vzpomínce na předloňské souboje Sparty s Kluží v Evropské lize.

„Když jsme vedli 2:0, oni nechápali, jak je to možné. Pořád si věřili.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalisté Sparty se dnes postaví sebevědomé Vaslui

A týkat se to bude také aktuálního duelu Sparty na náhradním hřišti FC Vaslui v Piatře, říká slovenský záložník připravený na první pohárový start v dresu letenského týmu Peter Grajciar.

„Myslím si, že vzhledem k jejich nátuře si o sobě myslí, že jsou favoritem zápasu. Měli jsme rozbor jejich utkání, to sebevědomí je u nich obrovské. Mají snad nějaké informace, že jsou lepší než my, budou asi kousat a snažit se provokovat.“

Návod na úspěch v takovém případě není nijak nevšední, zahrnuje dobrou organizaci hry, kompaktní a disciplinovaný výkon. Jen ho je někdy obtížné dodržet. A dobře to ví i kapitán Marek Matějovský. Ještě teď ho straší vzpomínka na loňský duel v polské Poznani, kde se nechal hloupě vyloučit, takže svůj tým oslabil v následujícím a pro klub klíčovém dvojzápase o postup do Ligy mistrů se slovenskou Žilinou.

Malí kluci si na stadionu v Piatra Neamt na Messiho a další hvězdy pouze hrají | Foto: Jaroslav Plašil

„Pořád se mi to vrací, dodneška to ze mě nevyprchalo. Byla to škoda, ale hlavně moje hloupost,“ kaje se ještě dnes Matějovský.

„Někdy se kartě nevyhnete, ale neměla by přijít za ohánění se po někom nebo za diskuse s rozhodčím,“ dodává před klíčovým dvojzápasem Sparty v této sezoně trenér Martin Hašek.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme