Fotbalová Sparta porazila Příbram

Fotbalisté pražské Sparty zvítězili v pátém kole Gambrinus ligy na hřišti Příbrami 1:0 a zvládli generálku na čtvrté předkolo Ligy mistrů s Žilinou.

Bony Wilfried v utkání proti Příbrami

Bony Wilfried v utkání proti Příbrami | Zdroj: ČTK

1. FK Příbram - AC Sparta Praha 0:1 (0:1)

Hned v úvodu vystrašil sparťanské fanoušky Huňa. Jeho rána z šesté minuty měla gólové parametry. Proti byl gólman Blažek. I hosté nedostali několikrát k zakončení, ale až střela Bonny Willfrieda tři minuty před koncem prvního poločasu znamenala změnu skóre – 0:1.

Hned v úvodu druhého dějství se poroučel pod sprchy Kladrubský, který fauloval Pleška řítícího se na brankáře Sparty. Následný přímý volný kop je těsně minul Blažkovu branku. Čtvrhodiny před koncem se mohl zapsat do listiny střelců znovu Wilfried, tentokrát ale trefil břevno vlastní branky.

Když v 86.minutě dal své střele Marek Matějovský opačnou faleš a jeho rána tak minula o pár centimetrů příbramskou branku, vyhrála Sparta nejtěsnějším rozdílem. Před zápasem s Žilinou, tak vyhrála oba dva ligové duely. Naopak její soupeř ve slovenské lize pouze remizoval s Ružomberokem 1:1.

Branka: 42. Wilfried. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Lhoták. ŽK: Pleško, Ricka, Nohýnek, Plašil (všichni Příbram). ČK: 50. Kladrubský (Sparta). Diváci: 6453.

Příbram: Hruška - Plašil, Ricka, J. Štochl, Nohýnek - Klesa, Tarczal, Borek, Pleško - Huňa, M. Štochl (63. Wágner). Trenér: Hřídel.

Sparta: Blažek - Kladrubský, Hejda, Brabec, Pamič - Hoheneder (58. Matějovský) - Sionko, Vachoušek, Kucka, Kadlec (51. Adiaba) - Wilfried (90. Kweuke). Trenér: Chovanec.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít