Fotbalová Sparta zahájí jaro s novým sponzorem. Stala se jí společnost Sazka Bet

Už ve čtvrtek končí sparťanským fotbalistům oficiálně zimní přestávka. Start do jarní části sezony si odbydou v ruském Rostově, kde rozehrají playoff Evropské ligy. V lukrativní soutěži si mohou přijít na desítky miliónů korun. Svůj rozpočet přitom pražský klub výrazně obohatil už nyní, dohodl se na dvouleté spolupráci s novým generálním partnerem, společností Sazka Bet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalová Sparta představila nového generálního partnera | Zdroj: ČTK

Předešlý hlavní partner Synot Tip ukončil spolupráci jak se Spartou, tak i první ligou kvůli vyššímu zdanění hazardu. I proto se letenské vedení muselo v poslední sezoně vypořádat se ztrátou 130 miliónů korun. „Hledali jsme partnera, který bude silný a významný. Nebylo pro nás rozhodující, že nějaký čas nebyl na dresu,“ vysvětloval generální ředitel klubu Aleš Kotalík.

Vedle loga sponzora přibydou i finance v klubovém rozpočtu. V tomto případě ale zůstal Kotalík podobně diskrétní jako ohledně otázek na zdravotní stav navrátilce Tomáše Rosického.

„Přesnou částku komentovat nemohu a nebudu. Pohybuje se však na podobné úrovni, jako v předešlých letech,“ uvedl Kotalík. Orientačně se tedy jedná zhruba o 30 miliónů ročně.

Díky speciální novince budou z příchodu nového sponzora těžit přímo také fanoušci na stadionu. Od prvního ligového zápasu pro ně bude přes klubovou aplikaci možné vidět sestřihy z důležitých momentů utkání. Připojení k internetu přitom klub poskytne díky WiFi.

Ve čtvrtek při utkání Evropské ligy v Rostově letenští příznivci své oblíbence v nových dresech ještě neuvidí. V některých zemích je totiž propagace loterijních společností, jakou je i Sazka Bet, zakázána.

Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme