Fotbalová Sparta zaváhala s Teplicemi, remízu 2:2 vystřihl Kweuke

Fotbalisté pražské Sparty zaváhali v 25. kole Gambrinus ligy na domácím hřišti s Teplicemi, když remizovali 2:2. Letenští prohrávali během druhého poločasu už o dvě branky, ale nevzdali se a Kweuke dvěma góly během tří minut stanovil konečné skóre. Slovácko nestačilo na Hradec Králové 0:3, hattrickem se blýskl Vojtěch Štěpán a jeho tým se tak na dnešního soupeře bodově dotáhl v tabulce.

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem

Útočník Sparty Leonard Kweuke se blýskl hattrickem | Zdroj: ČTK

Severočeši oslabeni hned o několik opor (zranění jsou Ljevakovič s Mahmutovič, kapitán Vachoušek si odpykával trest za žluté karty) si dlouho užívali roli týmu, který nemá v zápase s ligovým lídrem co ztratit. Jejich lehkonohost ještě umocnili góly Jindráčka z 31. minuty, který potrestal špatnou rozehrávku Jiřího Jarošíka, a zastupujícího kapitána Petra Lukáše z 54. minuty, kdy přesnou hlavičkou překonal gólmana Vaclíka.

V tu chvíli diváci žádali demisi generálního sportovního manažera Sparty Hřebíka. Jenže bezstarostní zůstali na Letné hosté i v závěru a důrazný Kweuke dvěma góly zařídil vyrovnání. Jedenáct minut před vypršením normální hrací doby snižoval po centru Krejčího, když Grigara překonal střelou mezi nohy.

V 82. minutě svěřenci kouče Haška použili svoji tradiční zbraň - dlouhý aut. Na ten si ideálně naběhl Kweuke a krásně vystřiženými nůžkami vyrovnal na konečných 2:2. Sparťané už se na víc nezmohli a v boji o mistrovský titul přišli o důležité body. Do čela tabulky posune Liberec v pondělní dohrávce pouze výhra v Ostravě.

00:00 / 00:00

Rozhovor s teplickým Petrem Lukášem po zápase na Letné

Zaváhání favorita přitom může paradoxně ublížit i Severočechům, kteří by měli v případě porážky matematicky větší šance na účast v evropském poháru. Nejen o tom si s teplickým stoperem Petrem Lukášem povídal reportér Jaroslav Plašil.

Dalo by se říci, fotbal nemá logiku. Spousta fanoušků Teplic v legraci říkala, že musíte prohrát. A vy jste najednou na Letné vedli 2:0...

Šli jsem do zápasu jako vždycky, že chceme vyhrát. Bohužel to tak nedopadlo, i když to vypadlo nadějně.

Užívali jste si roli, že nemáte co ztratit, protože Vám chyběla řada opor?

Trenér i my starší hráči jsme na ty mladším apelovali, že nemáme co ztratit, že pokud budme hrát pasivně, Sparta nás semele. Nám se docela dařilo. Hráli jsme na rychlé protiútoky. Sparta to má doma těžké, musí hrát do plnejch. A tím jim v obraně vznikají díry. My je dokázali potrestat. Tlak ve Spartě je velký. Dokážu se vžít do role kluků a hlavně stopeři to nemají vůbec lehké. Na to jaké tady hrají jména, si toho lidé neváží a ještě je nadávají. Kluci si to nezaslouží.

Byla to tedy nervozita, že se sparťané nedokázali prosadit?

Nevím jestli nervozita, ale hráli o víc než my. Hrají o titul. Nemohou si dovolit prohrát žádný zápas. Pro ně je dobře, že to aspoň ještě zremizovali. Nicméně je to pro ně určitě ztráta.

Vedli jste ještě deset minut před koncem 2:0. Proč to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo?

Dostali jsme se po prvním gólu pod velký tlak. Ještě jsme pak dostali druhý krásný gól. Kweuke to trefil nůžkama přes hlavu. To už je i o štěstí.

Jste tedy s výsledkem i předvedenou hrou spokojeni?

Tím jak to probíhalo, tak moc spokojení nejsme. Ovšem kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uděláme v té sestavě, v které jsme přijeli, bod, tak bychom to brali. Ale teď převažuje zklamání.

25. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - FK Teplice 2:2 (0:1)
Branky: 79. a 82. Kweuke - 31. Jindráček, 54. Lukáš. Rozhodčí: Drábek - Vysloužil, Marek. ŽK: Jarošík, Pamič, Matějovský - Siva, Jindráček, Matula, Lukáš. Diváci: 9153.

Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič (81. J. Brabec) - Hušbauer, Holek (59. Kerič) - Sionko, Matějovský, Krejčí - Kweuke. Trenér: Hašek
Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Smejkal, Rosa - Stožický (83. Dolejš), Matula, Čajič, Siva, Vůch (90. Šalda) - Jindráček (90. Mujagič). Trenér: Rada

1. FC Slovácko - FC Hradec Králové 0:3 (0:1)
Branky: 15., 65. a 70. Štěpán. Rozhodčí: Ardeleánu - Chytil, Moláček. ŽK: Ondřejka, Trávník - Holeš, Zelený. Diváci: 4817.

Slovácko: Heča - Kuncl, Trousil, Mezlík, Reinberk, Hlúpik (58. Pavelka), Daníček, Volešák, Trávník (68. Kovář) - Ondřejka, Došek. Trenér: Soukup
FC Hradec Králové: Koubek - Hochmeister, Fukal (11. Dvořák), Plašil - Poděbradský, Šisler, Pávek, Zelený (88. Janoušek), Holeš - Štěpán (71. Mrázek), Černý. Trenér: Kotal

Jaroslav Plašil, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít