Fotbalové kluby musí na evropské poháry připravit nejen stadion, ale i jídlo

Fotbalové fanoušky čekají hody. Čtveřice týmů se představí na domácím hřišti v pohárech. Ve středu Liberec bude usilovat o postup do další fáze Ligy mistrů, ve čtvrtek Plzeň, Sparta a Mladá Boleslav odehrají odvety třetího předkola Evropské ligy. Co ale musí představitelé klubů zajistit ještě před výkopem?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FK Mladá Boleslav | Foto: FK Mladá Boleslav

Přípravy na zápas probíhají už od okamžiku, kdy se klub dozví soupeře. Pohárový duel je vlastně už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

„Se soupeřem si vyměňujeme informace, co která strana požaduje. Většinou se zařizují transfery týmu z letiště na hotel odtud do místa utkání, protože většinou týmy nocují v Praze,“ přiblížil první vzájemné oťukávání Michal Doležal sekretář zodpovědný za řízení mladoboleslavského klubu.

Pochopitelně důležitá je, vedle tréninkových možností, pro hostující týmy především šatna a její vybavení. „Tyhle týmy jsou zvyklé, že musí být v šatně lednička, ovoce, nápoje. Stejně tak musíme zajistit antidopingové kontroly. Pravidla pro lékařské zabezpečení jsou teď zpřísněná.“

Přehrát

00:00 / 00:00

České kluby už připravují své stadiony na zápasy evropských pohárů

K ovoci je třeba připočítat například sušenky, neperlivé vody, iontové nápoje. Vedle hráčů se zápasu pochopitelně zúčastní i klubové vedení soupeře. V případě mladoboleslavských aktuálně z nizozemského Twente Enschede.

„Nepsaným pravidlem slušnosti je pozvat na oběd nebo večeři hostující tým. To je pod palcem prezidenta a vedení klubu,“ zapojil se do rozhovoru prezident FK Mladá Boleslav Josef Dufek. Asi vás napadne, že to nebude nějaká chudá hostina. Každá strana se chce ukázat v nejlepším světle.

„Je to o 3 až 4 chodech v menším množství. Jde o dobré pití a dobré jídlo. Mužstva a její představitelé se snaží ukázat národní kuchyni. Jsme připraveni našim holandským přátelům oplatit jejich služby, jsme předběžně domluveni na guláši.“

Nic se ovšem nesmí opomenout ani v případě organizace samotného zápasu. Existují daná pravidla. „Den předem je delegát přítomný tréninku hostí. Obhlédne si stadion eventuelně vznese připomínky,“ vzal si opět slovo Michal Doležal. Už v den zápasu je nezbytná kontrola stadionu, jeho vybavení a hrací plochy.

„Za účasti domácích, hostů i rozhodčích a obou delegátů se končí kolem půl 11. Pak následuje mítink a delegát představí všechny přítomné. Jsou tam zástupci hostů, domácích, hlavní pořadatel, zástupce policie i hasičského sboru, lékař dostane prostor. Pak probíhá kontrola dresů, výstroje rozhodčími. Jinak barvy dresů se nahlašují na UEFU,“ říká Michal Doležal.

Pavel Petr, Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme