Fotbalové MS klubů opět pozná vítěze z Evropy nebo Jižní Ameriky

Fotbalisté Barcelony sahají po šesté trofeji v roce 2009. K nevídanému půltuctu vítězství v šesti různých soutěžích během jediného kalendářního roku jim zbývá porazit ve finále mistrovství světa klubů argentinské Estudiantes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FIFA logo | Foto: FIFA

Dnes večer poznáme nové mistry světa. Nepokoušíme se ale předběhnout čas o půl roku. Řeč je pochopitelně o světovém šampionátu klubů, který vrcholí ve Spojených arabských emirátech. Turnaj, který uměle vznikl v roce 2000 a neustále mění formáty, poutá pozornost asi jako introvertní tichošlápek vedle nevybouřeného exhibicionisty. Pro oba finalisty ale má svou důležitost.

Ačkoli působí na rozdílných světadílech, většina z nich si bude moci mezi sebou na hřišti bez problémů povídat nebo ve vypjatém okamžiku účinně vyslat směrem k protihráči nějakou tu nadávku. Fotbalisté argentinského Estudiantes vládnou bez výjimky španělštinou, která je úředním jazykem také v kabině Barcelony.

Ta se může stát držitelem už šesté trofeje v roce 2009. Správce síně slávy na Nou Campu letos přebíral do sbírky, kterou opečovává, poháry za vítězství ve španělské lize, poháru i superpoháru. K tomu připočtěme ještě Ligu mistrů a evropský superpohár.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové MS klubů opět pozná vítěze z Evropy nebo Jižní Ameriky

Katalánský velkoklub zatím vyhrál, co se dalo a unikátní bilanci může dokonat dnes v Abú Zabí. Estudiantes hrají klubové mistrovství světa poprvé a tak jako každý jihoamerický klub, také oni prahnou po triumfu nad vítězem Ligy mistrů, aby dokázali, že její obdoba Copa Libertadores není o nic horší.

Barcelona v roce 2006 podlehla ve finále brazilskému Internacionalu Porto Alegra a je zatím posledním evropským klubem, který v konfrontaci s jihoamerickým soupeřem ve finále světového šampionátu klubů prohrál. Napravit svou pověst, navázat na úspěchy AC Milán a Manchesteru United z minulých let, ale především dokonat sexteto letošních triumfů může v zápase, který má výkop v 17 hodin středoevropského času.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme