Fotbalové Slovácko táhne, na korupční minulost už nehledí

Ivánek Horník, kapříci, jabka a hrušky… To jsou asi pro většinu fanoušků symboly největší korupční aféry v českém fotbale. Naopak už málokdo si možná vzpomene, že odstartovala na Slovácku, v tehdejším 1. FC Synot. Od té doby se v klubu mnohé změnilo - přišel o titulárního sponzora a jednu dobu to s ním nevypadalo nejlépe, ale v současnosti je opět v dobré kondici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovácko se raduje po prvním gólu | Zdroj: ČTK

Lidé z Uherského Hradiště si z korupční minulosti místního prvoligového celku hlavu nedělají. A podobně to mají i v samotném klubu.

„Myslím, že na to už nikdo nehledí, je to už osm let. Klub je dnes v podstatě úplně nový, vlastně to ani není sejný klub, pokud vezmeme v úvahu i věci majetkové a hráčské. Dá se říct, že tady hraje jiný klub na stejném stadionu,“ nabízí svůj pohled František Uhříček.

Jako obchodnímu manažerovi mu může dělat radost to, že 1. FC Slovácko je vedle hokejistů Zlína a házenkářek z Veselí nad Moravou jedním z mála prvoligových sportovních klubů v regionu. Na to slyší sponzoři, kteří jsou v naprosté většině právě místní, i věrní a hlasití fanoušci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Další díl předligového seriálu připomíná i někdejší korupční kauzu, která odstartovala v tehdejším 1. FC Synot

„Roli to má, teď jsme schopní nabídnout týmy, jako je Sparta nebo Plzeň, široké veřejnosti z celého zlínského kraje, směřuje to i na Hodonínsko a Kroměřížsko. Kdyby se fotbal hrál i ve Zlíně, mohlo by nám to fanoušky ubrat. Ale věřím, že i kdyby se Zlínu dařilo, a to nemyslím nijak zle, věřím, že si lidé najdou cestu raději na Slovácko než na fotbal do Zlína.“

A ještě jednu atrakci navíc může Uherské Hradiště nabídnout: reprezentaci. Stadion Miroslava Valenty už několikrát hostil národní výběry různých věkových kategorií a třeba za dva roky se tu bude hrát přípravné utkání A týmu proti Norsku. Lidé zkrátka můžou být na 1. FC Slovácko hrdí, ale samozřejmě to neplatí zdaleka o všech.

„Mně třeba osobně vadí, že zrušili Slavii, klub se stoletou historií. Teď se to jmenuje Slovácko, s čímž se tady nikdo moc neztotožňuje krom těch křiklounů. A když sem přijedou fanoušci z Ostravy, člověk si řekne, že by bylo lepší, kdyby to tu nebylo…“

Tereza Jelínková, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme