Fotbalové Spartě znovu hrozí sezona bez trofeje

Fotbalisté olomoucké Sigmy porazili ve finále Poháru České pošty v Plzni pražskou Spartu 1:0 a poprvé v historii získali některou ze dvou největších domácích trofejí. Naopak poraženým hrozí to co loni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamaný sparťanský trenér Martin Hašek po prohraném finále Poháru České pošty | Zdroj: ČTK

Ještě před několika lety by to bylo něco nemyslitelného, ale teď se to může opakovat už dvakrát po sobě. Fotbalisté Sparty byli dlouho zvyklí vyhrávat, jenže právě to se jim poslední dobou příliš nedaří. A stejně jako loni mohou zakončit sezonu bez jediné trofeje.

Po manažerské změně v zimní přestávce ztratili luxusní náskok v lize a teď v Plzni přišli o šanci získat "alespoň" Český pohár. A tak zatímco hráči Sigmy křepčili kolem své premiérové trofeje, Letenští zdrceně šeptali.

"Zatím to vypadá, že si kalich hořkosti vypijeme až do dna. Je to prostě těžké," říkal zklamaný kapitán Sparty Marek Matějovský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Olomoučtí křepčili, sparťané smutnili a reportér Jaroslav Plašil natáčel...

Jeho tým už poněkolikáté na jaře nestačil na svého soupeře, a kouč Martin Hašek tudíž vysvětloval důvody porážky.

"Nám nezbývá než pogratulovat soupeři k zisku poháru, o který jsme velice stáli. Já bych ještě osobně pogratuloval kolegovi trenérovi Uličnému, je skvělé, že se na závěr kariéry takhle skvělý člověk a skvělý trenér rozloučil se ziskem trofeje. Bohužel je to na náš úkor," pronesl smutně Hašek.

Petr Uličný měl pochopitelně radost, do fotbalového důchodu odchází jako vítěz velké trofeje, takže zlatými medailemi, které měl kolem krku, z legrace zacinkal i Jaroslavu Hřebíkovi, generálnímu sportovnímu manažerovi Sparty a strůjci letenských změn.

"Já jsem mu jednu chtěl dát, ale řekl jsem mu, že si ji nezaslouží, a tak si nechám obě dvě. Já už jsem si svoje odtrénoval a teď možná přišla ta třešinka za zásluhy. Manželka říkala, že potřebuje, abych ještě chvilku žil, takže v žádném případě nechci pokračovat," ujišťuje Petr Uličný na dálku své nejbližší, že ho ani nečekaný úspěch nezlomí a že své dřívější rozhodnutí po sezoně skončit nezmění.

Jaroslav Plašil, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme