Fotbalové Teplice zveřejnily systém odměn svých hráčů

V Česku je takový krok výjimečný. Maximální plat bez bonusů je 90 tisíc měsíčně, nejlépe placený hráč si na Stínadlech loni vydělal přes dva a půl milionu korun. Z vydělaných částek ale hráči musí ještě platit daně a pojištění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Na Stínadlech | Foto: stadiony.net

Z celkového ročního rozpočtu jde na výplaty mezd přibližně 40 procent. „Což jsou celkové náklady na odměny hráčů A mužstva, dorostenců, amatérů, všech trenérů, všech realizačních týmů včetně mládeže, prostě všech. V roce 2012 nás tento náklad stál 36 milionů a 150 tisíc korun,“ prozradil ředitel klubu František Hrdlička.

Hráči jsou rozděleni do šesti kategorií, od talentovaného dorostence až po klíčového hráče A mužstva. Právě ten si loni vydělal 2 miliony 600 tisíc korun. „Klíčový hráč je ten, který je pro trenéra nepostradatelný. U něj je maximální částka 90 tisíc korun, když získá bod, tak dostane 20 tisíc,“ byl konkrétní Hrdlička.

Přehrát

00:00 / 00:00

Teplice zveřejnily systém platů, je postaven na bonusech

Další peníze jdou hráčům na účty, až když tým splní stanovené cíle. „Když někdo chce u nás vydělat opravdu zajímavé peníze, tak musí mít mužstvo úspěch. Pamatuji doby, kdy se dávaly bonusy jen za podpis smluv, hráč nemusel ani nastupovat a dostával milionové částky. To už dneska není,“ uvedl Hrdlička.

Pokud by se tým probojoval do Ligy mistrů, klíčový hráč by mohl dostat až milionovou odměnu. Severočeský klub je v Česku průkopníkem, chce domácí fotbal zprůhlednit.

„Někdo říká, že jsme se zbláznili, někdo nás kritizuje, ale my jsme to řekli, protože chceme, aby to bylo transparentní a aby lidé věděli. Víme, že to fotbalu pomůže,“ dodal Hrdlička. Jak jsou na tom Teplice ve srovnání s ligovou konkurencí? Naznačil to trenér Zdeněk Ščasný.

„Klubů, ve kterých mají více peněz, je hned několik. Nebavím se o to kolik, protože to nevím. Myslím ale, že jedna ze základních věcí je, že v Teplicích hráči berou peníze pravidelně a že se s nimi jedná slušně. Poprosil bych fanoušky, aby nehodnotili hráče podle toho, kolik berou. U nás dostane za výhru tolik a tolik, ale třeba v jiném týmu o dost více. Je to prostě normální práce, normální fabrika,“ řekl teplický kouč.

David Kalvas, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme