Fotbalové Zbrojovce prý hrozí zánik, vlastníci nabídli akcie

Druholigovému fotbalovému klubu Zbrojovka Brno údajně hrozí zánik. S tvrzením, že klub stojí před existenčními problémy, přišli jeho majoritní vlastníci Roman a Stanislav Prosovi, kteří zároveň nabídli k odkoupení 70% akcií sdružení Záchrana Zbrojovky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské | Foto: David Kubíček

„Situace FCZ (FC Zbrojovka) je vážná a z dlouhodobého hlediska je ve stávající formě neudržitelná, ale stále řešitelná. Pokud neproběhne zásadní změna, podáme návrh na insolvenční řízení a ukončíme chod fotbalového klubu, který nikoho nezajímá. My jsme již všechny možnosti vyčerpali," uvádí se v prohlášení, které bratři Prosové zveřejnili na internetových stránkách klubu.

„V těchto dnech stojíme před klíčovým rozhodnutím zachování existence našeho fotbalového klubu,“ píše se dál v prohlášení.

Ve vedení brněnského klubu, který se pyšní titulem z roku 1978, stojí bratři Prosové osm let, během kterých ztratila Zbrojovka nejprve pozici špičkového prvoligového klubu, a vloni dokonce i prvoligovou příslušnost.

Ze současné krize by mělo Zbrojovku vyvést sdružení Záchrana Zbrojovky. V něm by měli figurovat brněnský primátor Roman Onderka, hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek, senátor Stanislav Juránek nebo Roman Vaněk, předseda družstva Věříme Zbrojovce.

„Dospěli jsme k jednoznačnému závěru, že v českých a zejména brněnských podmínkách, pokud pomineme vlastnictví klubu velmi movitými vlastníky, je jediným udržitelným modelem veřejné vlastnictví klubu, které by právě v tomto kontextu mělo svůj smysl a racionální opodstatnění,“ napsali Roman a Stanislav Prosové v oficiálním prohlášení.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme