Fotbalové Znojmo dostalo licenci a může hrát Gambrinus ligu

Fotbalisté Znojma nastoupí s definitvní platností do příštího ročníku Gambrinus ligy. Rozhodl o tom Licenční tribunál Fotbalové asociace České republiky. Znojmo původně nedostalo licenci, protože jeho stadion nesplňoval parametry pro nejvyšší soutěž. Klub se ale dohodl s Brnem, že bude hrát svá domácí utkání v Králově Poli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbrojovka Brno - stadion na Srbské | Foto: David Kubíček

Zástupci nováčka v nejvyšší fotbalové soutěži věřili, že splní všechny podmínky a že si v příštím roce Gambrinus ligu zahrají. Klub z jihu Moravy řešil po postupu hlavně to, kde budou ligu hrát, protože jejich stadion nesplňoval parametry potřebné pro nejvyšší soutěž.

Znojmo se rozhodlo, že bude po čas rekonstrukce domácího stadionu hrát ligové zápasy v Brně na hřišti Zbrojovky, která se bude o své hřiště s regionálním soupeřem dělit. Jihomoravané si vybojovali postup do 1. ligy vítězstvím v uplynulém ročníku druhé ligy a zahrají si první ligu poprvé ve své historii.

Licenční tribunál také rozhodl o dodatečném udělení licence druholigovým Pardubicím, Mostu i střížkovským Bohemians Praha.

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme