Fotbalovému Jablonci se nedaří, z krize ho přichází vytáhnout Ivan Horník

Sportovním ředitelem fotbalového Jablonce se stává kontroverzní Ivan Horník. Funkcionář, který má za sebou mimo jiné trest za korupci, se již začíná podílet na chodu klubu. Jeho prvním úkolem bude najít náhradu za odvolaného trenéra Šilhavého. Potvrdil to šéf Jablonce Miroslav Pelta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ivan Horník | Zdroj: ČTK

Po neúspěšném podzimu se Pelta rozhodl zcela změnit koncepci klubu. Ustoupil od projektu, kdy se nákupem drahých hráčů snažil dostat Jablonec do boje o titul, a hodlá se zaměřit na vyhledávání talentů. A v tom je podle něj Horník nejsilnější.

„Škrtněte si Galacticos, vracíme se k modelu regionálního klubu. Stále budeme mít ambice, ale už nebudeme kupovat předražené hráče. Budeme chtít kupovat hráče s potenciálem, kteří jsou levní, a v budoucnu je pak draze prodat,“ řekl dnes Pelta novinářům.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šéf fotbalového Jablonce Miroslav Pelta jmenoval sportovním ředitelem klubu kontroverzního funkcionáře Ivana Horníka

Naplnit novou filozofii klubu má pomoci Horník, který už ve Viktorii Žižkov, kde strávil většinu kariéry, potvrzoval, že umí najít talentované hráče.

„Dokonce mi doporučoval Bartošáky a Folprechty, kterým se nyní daří v Liberci. Je to vyzrálý funkcionář s čuchem na hráče a toho bych chtěl využít. Už nyní pracuje na jménu nového trenéra. Nebude to nikdo renomovaný, ale trenér, který na svou ligovou šanci zatím čeká,“ prohlásil předseda Fotbalové asociace ČR.

Pelta se prý neobává kontroverzní pověsti čtyřiašedesátiletého Horníka, který si odpykal pětiletý zákaz činnosti za korupci, po kterém se k fotbalu vrátil v únoru 2012. Od té doby se pohyboval ve druhé či třetí lize.

Pelta kromě odvolání celého realizačního týmu sáhl i k dalším změnám. Domluvil se na ukončení spolupráce s generálním ředitelem Petrem Doležalem, jehož místo zaujme dosavadní obchodní ředitel Petr Flodrman. Ten měl na starosti i sportovní úsek, který nyní připadne Horníkovi.

Šilhavý po nepovedeném podzimu v Jablonci končí, vedení odvolalo celý realizační tým

Číst článek

K razantním změnám Peltu přinutil nevydařený podzim, po němž je jeden z kandidátů na titul po šestnácti kolech až osmý se ztrátou 18 bodů na vedoucí Plzeň.

„Zažili jsme podzim hrůzy, proto jsem se rozhodl pro změny. Rozhodující pro mě bylo, že jsme doma porazili jen Olomouc a v poháru Frýdek-Místek,“ prohlásil Pelta.

Připustil, že v zimě prodá jednoho až dva hráče a bude se soustředit hlavně na práci s talenty.

„Neubíráme na ambicích, ale chceme být šikovnější na přestupovém trhu, kde nebudeme dávat tolik finančních prostředků. Chceme najít hráče s potenciálem dřív, než budou ve velkých klubech. S tím by měl pomoci právě pan Horník, který se bude snažit vytvořit i silnou mládež a akademii společně s Libercem,“ dodal Miroslav Pelta.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme