Fotbaloví Bohemians 1905 by rádi měli vlastní tramvajovou zastávku

Fotbalisté Bohemians 1905 si v boji o záchranu nepomohli, v dohrávce 26. kola prohráli v Olomouci vysoko 0:4. Předposlední Ostravě, a tím i sestupové příčce se ‚klokani‘ opakovaně nedokázali vzdálit, a rozdíl zůstává stále dvoubodový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato zastávka možná už brzy ponese název BOHEMIANS | Foto: Jaroslav Plašil

Radiožurnál se ale nezajímá jen o sportovní starosti klubu. Hodně nového se toho totiž v posledních dnech událo kolem osmdesátiletého stadionu ve Vršovicích.

Tramvajová zastávka Oblouková se možná bude jednou jmenovat Bohemians a v přilehlém Ďolíčku se třeba opět bude hrát nejvyšší fotbalová soutěž. Těžko teď tipovat kdy, ale zaděláno je na obě varianty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový klub Bohemians 1905 zažádal o přejmenování tramvajové zastávky Oblouková na Bohemians

V obou případech vykopla míč na druhou stranu radnice Prahy 10, a teď sportovní terminologií čeká, co na to soupeř.

„Navrhujeme tam Bohemians, je to takové klasické místopisné označení. Slavie i Sparta mají svoji zastávku, pojmenovat to Ďolíček prostě nejde, protože je to takové lidové označení, a zastávka se musí jmenovat nějak oficiálně. Odnesli jsme na poštu dopis s tímhle podnětem, rozhodovat o tom bude dopravní podnik a odbor dopravy na magistrátu na velké Praze,“ říká Radiožurnálu Petr Vozobule, předseda výboru pro řešení sportu a sportovních ploch desátého obvodu.

„Bude na nich, jak se s tím vypořádají, třeba až se budou měnit jízdní řády z letního na zimní, že by to dali Ďolíčku jako dárek k osmdesátinám, které byly na konci března. Zapadá to do snah zachránit Bohemku a Ďolíček pro fotbal,“ doplňuje Petr Vozobule.

Právě se zmíněným Ďolíčkem je to o poznání složitější, leccos nového vám ale ještě během dneška ve vysílání Radiožurnálu řekneme.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme