Fotbaloví Bohemians 1905 by rádi měli vlastní tramvajovou zastávku

Fotbalisté Bohemians 1905 si v boji o záchranu nepomohli, v dohrávce 26. kola prohráli v Olomouci vysoko 0:4. Předposlední Ostravě, a tím i sestupové příčce se ‚klokani‘ opakovaně nedokázali vzdálit, a rozdíl zůstává stále dvoubodový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tato zastávka možná už brzy ponese název BOHEMIANS | Foto: Jaroslav Plašil

Radiožurnál se ale nezajímá jen o sportovní starosti klubu. Hodně nového se toho totiž v posledních dnech událo kolem osmdesátiletého stadionu ve Vršovicích.

Tramvajová zastávka Oblouková se možná bude jednou jmenovat Bohemians a v přilehlém Ďolíčku se třeba opět bude hrát nejvyšší fotbalová soutěž. Těžko teď tipovat kdy, ale zaděláno je na obě varianty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalový klub Bohemians 1905 zažádal o přejmenování tramvajové zastávky Oblouková na Bohemians

V obou případech vykopla míč na druhou stranu radnice Prahy 10, a teď sportovní terminologií čeká, co na to soupeř.

„Navrhujeme tam Bohemians, je to takové klasické místopisné označení. Slavie i Sparta mají svoji zastávku, pojmenovat to Ďolíček prostě nejde, protože je to takové lidové označení, a zastávka se musí jmenovat nějak oficiálně. Odnesli jsme na poštu dopis s tímhle podnětem, rozhodovat o tom bude dopravní podnik a odbor dopravy na magistrátu na velké Praze,“ říká Radiožurnálu Petr Vozobule, předseda výboru pro řešení sportu a sportovních ploch desátého obvodu.

„Bude na nich, jak se s tím vypořádají, třeba až se budou měnit jízdní řády z letního na zimní, že by to dali Ďolíčku jako dárek k osmdesátinám, které byly na konci března. Zapadá to do snah zachránit Bohemku a Ďolíček pro fotbal,“ doplňuje Petr Vozobule.

Právě se zmíněným Ďolíčkem je to o poznání složitější, leccos nového vám ale ještě během dneška ve vysílání Radiožurnálu řekneme.

Jaroslav Plašil, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme