Fotbaloví krajánci zahájili přípravu na Itálii, Rosický léčil nakopnuté lýtko

Název slavného díla Karla Poláčka Bylo nás pět, připomínala dnes dopoledne situace na pražském Strahově. Pokud totiž platí pravdivost přísloví „více hlav víc ví", pak si zde dnes česká fotbalová reprezentace musela připadat jako v Neználkově říši. Na úvodní dobrovolný trénink dorazila totiž jen šestice hráčů, ze které se navíc na hřišti vůbec neukázal kvůli drobnému zranění lýtka kapitán Tomáš Rosický.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pětice českých krajánků na úvodním tréninku reprezentace na Strahově | Foto: Michal Jurman

„Je to spíš o takovém běhání, kruhové cvičení tam bylo, ale došlo i na zakončení, na závěr centry, takže tak abychom se zadýchali ale abychom to zase nepřehnali. Myslím, že tam bylo všechno, " popisuje obránce Michal Kadlec náplň úvodního tréninku reprezentačních krajánků. Na ten nakonec dorazila, bez Tomáše Rosického, který se věnoval léčení nakopnutého lýtka, pouze pětice hráčů. Dobrá nálada ale na Strahově nechyběla ani tak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové reprezentanty zajímá na začátku přípravy i dění v domácí Gambrinus lize

„My jsme zase po dlouhé době spolu, s Tomáše Sivokem se konečně vidím po dlouhé době...," hned dvakrát použil Michal Kadlec v jedné větě spojení „po dlouhé době". S jedním z kvarteta jeho dnešních reprezentačních spoluhráčů na strahovském trávníku se přesto v poslední době vídal hodně často. S Petrem Jiráčkem se totiž setkal například ještě 18. května v posledním 34. bundesligovém kole, ve kterém Kadlecův Leverkusen porazil Hamburk 1:0. Oba dva v těchto dnech přitom spojuje i zájem o boj na špici tabulky Gambrinus ligy. Přesněji řečeno ne spojuje jako spíše rozděluje...

Na srazu fotbalové reprezentace se řešil i boj o titul v Gambrinus lize

„Tak jelikož jsem hrál za Spartu, tak samozřejmě Spartě," vyslovuje své mistrovské přání Kadlec. Hodně srdeční vztah ke svému bývalému klubu má i explzeňský Petr Jiráček, který se snaží o volných chvílích alespoň občas zavítat zpět do Štruncových sadů.

„Já jsem se byl teď podívat dvakrát, třikrát. Byl jsem loni v Liberci, teď zase v Plzni, když hrála zase s Libercem a zase se to nepovedlo," vytahuje z rukávu negativní historii posledních svých účastí na plzeňských utkáních Jiráček. Jeho tristní bilance si všimli už i v kabině Viktorie a podle toho se před veledůležitým sobotním utkáním v Hradci Králové také zařídili.

Kouč Bílek se nebojí, že fotbalisté půjdou po tréninku popíjet

Číst článek

„Pavel Horváth to samozřejmě trochu odlehčil, ale řekl ať už radši zůstanu doma, že něco na tom bude. Takže jsem klukům slíbil, že do Hradce nepojedu a doufám, že to zvládnou," přeje si Jiráček, který bude mít v sobotu stejně jako zbytek reprezentačních krajánků volno a tak cesta do Hradce Králové by se nabízela. O autentické emoce spojené s případnou mistrovskou radostí či nemistrovským smutkem Viktorie ale stejně nepřijde. Už v neděli se totiž na oficiálním reprezentačním sraze potká se všemi ligovými reprezentanty, těch plzeňských a sparťanských nevyjímaje.


Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme