Fotbaloví mistři z Manchesteru propůjčili svůj hlas tramvajím

Fotbalisté Chelsea s vypjetím všech sil zabránili ostudě a postoupili přes pražskou Spartu do osmifinále Evropské ligy. Na podzim by ale rádi znovu hráli prestižnější ze dvou evropských soutěží, tedy Ligu mistrů. K tomu by se jim hodila dnešní výhra nad Manchesterem City, který je v anglické druhý o patnáct bodů za Manchesterem United, ale jen čtyři právě před Chelsea. V Manchesteru důležitost zápasu vnímají a rozhodli se, že před domácím utkáním proti týmu Petra Čecha dodají svým fanouškům kuráž velmi nezvyklým způsobem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ke stadionu Manchesteru City už dojedete i tramvají

Ke stadionu Manchesteru City už dojedete i tramvají | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V Manchesteru před necelými dvěma týdny otevřeli novou tramvajovou trasu, po které vás souprava nazývaná Metrolink doveze z centra města přímo k branám městského stadionu. Správnou zastávku, kde vystoupit, snadno poznáte. Jmenuje se totiž podle stejné letecké společnosti jako aréna, kde Manchester City sídlí – Etihad Campus.

Před prvním domácím zápasem Citizens, na který se dá jet tramvají, ovšem připravil klub ve spolupráci s městem fanouškům lahůdku. Místo obvyklého proškoleného, ale anonymního hlasu se z ampliónů začaly ozývat věty od mluvčích, kteří jsou fotbalovým příznivcům velmi dobře známí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nové tramvajové trase hlásí názvy některých zastávek aktuální fotbaloví mistři Anglie z Manchesteru City

Cestující lákal k vystoupení z tramvaje a návštěvě zápasu City proti Chelsea třeba trenér posledních mistrů Anglie Roberto Mancini. A někteří jeho svěřenci v čele s kapitánem Kompanym propůjčili svůj hlas dalším zastávkám v okolí.
Vtipný nápad, hodnotí tuhle iniciativu anglický tisk. Ovšem s dávkou suchého britského humoru dodává, že neobvyklí hlasatelé z Manchestru City si zapomněli jako dodatek vypůjčit větu, která se stala jedním ze symbolů londýnského metra.

„Mind the gap,“ tedy ‚pozor na mezeru‘, měli by prý také říkat v tramvajových hlášeních hráči City. Na svého velkého městského rivala United totiž v Premier League výrazně ztrácejí a boj o titul je tak prakticky rozhodnutý.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme