Fotbalový Baník Ostrava má nového majitele

Fotbalový klub Baník Ostrava má nového majitele. Po devíti letech klub úplně opustil dosavadní majoritní vlastník Tomáš Petera, jehož 95% podíl získala společnost SMK Reality Invest. Tu vlastní podnikatel Libor Adámek a společnost PAM market.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový stadion Bazaly | Foto: stadiony.net

SMK Reality Invest už nedávno koupila stadion na Bazalech, který by se nyní měl vrátit do majetku klubu. Od změny vlastníků si vedení klubu slibuje stabilizaci zejména finanční situace, Baník se prý totiž topí v desetimilionových dluzích.

Nový většinový akcionář chce klub zachránit v nejvyšší soutěži, zmodernizovat stadion na Bazalech a více spolupracovat s městem.

V minulosti čelil Baník dokonce insolvenčním návrhům, ty ale pokaždé odvrátil. Tomáš Petera se do klubu dostal v roce 2003, tehdy jako zprostředkovatel koupě majoritního podílu akcií od Petra Lamicha a Aloise Hadamczika pro Daniela Vacka. Poslední tři roky ale už vystupoval oficiálně jako majoritní vlastník klubu.

V době, kdy Petera Baníku šéfoval, vybojoval slezský celek svůj čtvrtý ligový titul, vyhrál také Pohár ČMFS a pronikl i do evropských pohárů. V letošní Gambrinus lize je ale v tabulce až čtrnáctý a v jarní části soutěže bude bojovat o záchranu.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme