Fotbalový Baník Ostrava střídá trenéry. Látala nahradil Pulpit

Fotbalisty ostravského Baníku povede Martin Pulpit. Na lavičce posledního týmu Gambrinus ligy nahradil Radoslava Látala, kterého vedení klubu odvolalo po sérii devíti zápasů bez vítězství. Pulpit podepsal smlouvu do 30. června 2013.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán ostravského Baníku Martin Lukeš dovedl svůj tým k vítězství nad Příbramí | Foto: ČTK

Kromě Látala skončil na lavičce Baníku také asistent Jiří Neček, Pulpitovi bude dělat asistenta Milan Matějka. Pulpit, který v Gambrinus lize vedl Olomouc a Viktorii Žižkov, momentálně působil v divizních Svitavách. S nimi chce spolupracovat ještě do konce podzimní části sezony.

"Oslovili jsme pár trenérů a Martin Pulpit nás přesvědčil svou precizní a profesionálně zpracovanou analýzou současného týmu, jednotlivých hráčů a jejich potenciálu, jednoduchým a srozumitelným plánem, co se teď dá s mužstvem narychlo provést, aby se konečně začaly sbírat body," vysvětlil na tiskové konference důvod angažování Pulpita předseda představenstva FC Baník Ostrava Petr Šafarčík, podle kterého má do konce podzimu nový trenér za úkol získat minimálně sedm bodů.

Baník je v letošní sezoně šestým klubem, který vyměnil trenéra. Po třech kolech skončil ve Slovácku Miroslav Soukup, místo něj vede tým z Uherského Hradiště Svatopluk Habanec. Soukup dlouho bez práce nezůstal, po šesti kolech nahradil Františka Cipra v Českých Budějovicích.

V Příbrami skončil po pátém kole David Vavruška, místo něj vede středočeský klub Karol Marko. Trenéra vyměnili také v Mladé Boleslavi, kde Miroslava Koubka vystřídal sportovní ředitel klubu Ladislav Minář. A po devátém kole přišel do Teplic Zdeněk Ščasný místo Lukáše Přerosta, který ale u týmu zůstal v roli asistenta.

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme