Fotbalový Jablonec přišel o svůj klenot. Lafata přestupuje do Sparty

Fotbalisté Jablonce přijdou o jednoho ze svých nejlepších hráčů. Útočník David Lafata, který je nejlepším střelcem dvou posledních ligových ročníků, totiž přestoupí do konkurenční Sparty Praha. Zítra by měl absolvovat zdravotní prohlídku a pak podepsat s vedením klubu smlouvu na 3,5 roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista David Lafata z Jablonce vstřelil proti Liberci 100. ligovou branku | Zdroj: ČTK

„Davidův příchod je pro nás výjimečnou událostí, podařilo se nám získat dlouhodobě nejlepšího kanonýra v českém fotbale. Není tajemstvím, že jsme o něj měli zájem delší dobu, a proto jsme rádi, že se nám tento transfer podařilo dotáhnout,“ uvedl na klubovém webu člen představenstva Sparty Jakub Otava.

Lafata měl přijít na Letnou už před startem letošní sezony, jenomže šéf jabloneckého klubu Miroslav Pelta tehdy jeho přestup neposvětil. V zimní pauze už se ale Jablonec jednáním se Spartou nebránil a jedna z nejzajímavějších přestupových kauz letošního ročníku Gambrinus ligy vyvrcholila dnes.

Kanonýr, který aktuálně vede tabulku střelců, měl na severu Čech ještě dvouletou smlouvu a Sparta musela Jablonci zaplatit vysoké odstupné, jehož výši ale ani jedna ze stran nezveřejnila. Mluví se o zhruba dvaceti milionech korun.

V pátek absolvuje David Lafata rutinní prohlídku v nemocnici a hned by měl s týmem začít trénovat.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme