Fotbalový Liberec má nového trenéra, tým vede Petr Rada

Fotbalisté Liberce mají nového trenéra. Josefa Petříka nahradil ve funkci bývalý reprezentační kouč Petr Rada. Důvodem změny jsou neuspokojivé výsledky severočeského týmu v dosavadním průběhu Gambrinus ligy. Liberci patří po 13. kolech jedenácté místo s náskokem pouze jednoho bodu na sestupové příčky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Rada po svém nástupu do fuknce trenéra Slovanu Liberec | Zdroj: ČTK

Liberecký tým v posledních pěti kolech Gambrinus ligy porazil pouze v té době poslední Brno, jinak si připsal na své konto čtyři porážky. Propadl se proto až do bezprostřední blízkosti dvou sestupových příček, od kterých ho ve velice vyrovnané dolní části tabulky dělí pouze jediný bod.

Vedení severočeského klubu proto sáhlo k výměně trenéra, ke které se rozhodlo po pondělní porážce se Spartou. Josefa Petříka nahradil na lavičce Petr Rada. Ten naposledy působil u českého národního týmu, od kterého byl loni v dubnu kvůli neuspokojivým výsledkům i výkonům odvolán.

„Liberec potřeboval nějaký impulz, já jsem potřeboval, abych už naskočil. Takže to šlo všechno dohromady. Smlouva je do konce sezóny. Myslím, že je to rozumné a pro obě strany zatím dostačující. Ta smlouva v tom nehraje roli, důležité je, aby to fungovalo,“ uvedl Petr Rada.

Bezprostředním cílem nového kouče je navodit v týmu pozitivní atmosféru. „V posledních třech zápasech, ať na Bohemce, se Spartou nebo v Teplicích, tým určitě nebyl horší než soupeř. Ale je to těžké. Když vedete osmdesát minut 1:0 a prohrajete nakonec 2:1, může to mít na hráče dopad. My se budeme snažit, aby ti hráči zapomněli, to co bylo, ty zápasy, a soustředili se na ty čtyři, co nás čekají.“

Mirko Vasić, Martin Kadlec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme