Fotbalový Real získal zpět španělský titul. Po čtyřech letech

Fotbalisté madridského Realu slaví vítězství ve španělské La Lize. Triumf stvrdili výhrou 3:0 v Bilbau, po které mají dvě kola před koncem sedmibodový náskok před Barcelonou, která vládla Španělsku od roku 2009.

Fotbalisté Realu v čele s Marcelem slaví zisk španělského titulu | Foto: Reuters

"Bílý balet" mohl slavit už kolem dvaadvacáté hodiny, kdyby katalánský výběr prohrál doma s Málagou. To se ovšem nestalo, protože po hattricku Lionela Messiho Barcelona zvítězila 4:1. Nejlepší hráč světa tak vstřelil v sezoně už 68 branek, čímž překonal rekord Gerda Müllera, který v ročníku 1972/73 zaznamenal v Bayernu 68 soutěžních gólů.

A tak si musel titul vybojovat Real sám o dvě hodiny později. Cesta k definitivě pro něj mohla být zcela pohodová, už ve 12. minutě kopal Cristiano Ronaldo pokutový kop, ale podobně jako v penaltovém rozstřelu semifinále Ligy mistrů neuspěl.

Královský klub se ale ani tak netrápil. V 16. minutě ho totiž poslal do vedení Higuaín a za další čtyři minuty už to bylo po trefě Özila 2:0. A nakonec se dočkal i sám Ronaldo, který v 50. minutě zpečetil skóre na konečných 3:0. Real natáhl sérii ligové neporazitelnosti na 21 zápasů.

Portugalský trenér José Mourinho získal s Realem po loňském španělském poháru ve druhé sezoně druhou trofej, domácí titul vybojoval madridský celek po tříleté nadvládě Barcelony.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít