Fotbalový rozhodčí Královec píská velké mezinárodní zápasy. Ty v Česku se mu však vyhýbají

Pavel Královec píská prestižní zápasy fotbalové Ligy mistrů, řídí duely kvalifikace a má také šanci dostat se na světový šampionát. Přitom v Česku je tento respektovaný rozhodčí svým způsobem schovávaný bývalou a zatím také novou komisí Poláka Listkiewicze.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalový rozhodčí Pavel Královec | Foto: Šárka Ševčíková

Je to paradox, Pavel Královec zvládá i důležité mezinárodní zápasy, a jak teď při podzimním hodnocení připomněl zdejší šéf komise rozhodčích Polák Michał Listkiewicz, má také šanci dostat se na světový šampionát. Ale v Česku se mu ty nejdůležitější duely už dlouhou dobu vyhýbají.

Třeba zápas šampiona dvou posledních ročníků, plzeňské Viktorie, ani v této ani v té minulé a ani v té předminulé sezoně nepískal, přitom prý už dávno neplatí, že by sudí neměl být nasazován na duely klubu ze stejného regionu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S místopředsedou komise rozhodčích FAČR o nasazování sudích na zápasy mluvil reportér ČRo Jaroslav Plašil

„Zejména u špičkových rozhodčích není možné brát nějakou místní příslušnost. V profesionální soutěži pražští rozhodčí pískají pražské týmy, Miroslav Zelinka pískal Brno na Bohemce, takže to nehraje vůbec žádnou roli,“ říká místopředseda komise rozhodčích Petr Mlsna.

Regionální vazby tedy překážkou nejsou a ani rozhodčí si prý takové požadavky nedávají, aby nepískali zápasy v okolí svého bydliště.

Pokud někdo řídí prestižní evropské soutěže, měl by mít z logiky věci praxi z opravdu "velkých" domácích zápasů, jenže takový - tehdy šlo o derby Sparty a Slavie - řídil Pavel Královec na jaře předminulé sezony.

Trenér Trpišovský nakonec v zimě do Sparty neodejde. Zůstává v Liberci

Číst článek

„Pavel Královec pískal tři zápasy v Lize mistrů a zároveň odpískal dvě kvalifikace mistrovství světa. Potřebuje tedy také nějaký čas na regeneraci. Když se jeho zápasy posčítají, tak jich ve finále s českou i mezinárodní úrovní ze všech rozhodčích odpískal nejvíc,“ dodal Petr Mlsna.

Až na jaře tedy můžeme sledovat, jestli bude mít mezinárodně nejuznávanější český rozhodčí šanci řídit i ty nejdůležitější domácí duely.

Jaroslav Plašil, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme