Fotbalový šlágr bez gólů. Sparta zůstává 'díky' Pekhartovi v čele

Fotbalisté Sparty remizovali ve šlágru 21. kola Gambrinus ligy na hřišti Jablonce 0:0. Největší šanci domácích spálil Tomáš Pekhart, kterému v 77. minutě ve skórování do prázdné brány zabránil Erich Brabec. Letenský klub tak zůstává v čele tabulky.

Brankář Jablonce Luděk Frydrych a Bony Wilfried ze Sparty

Brankář Jablonce Luděk Frydrych a Bony Wilfried ze Sparty | Zdroj: ČTK

Předzápasové rozcvičení nedopadlo dobře pro gólmana Jablonce Špita, který se nepříjemně zranil. V bráně domácích ho tak musel nahradit třiadvacetiletý Frydrych, jenž si tak připsal svůj debut v první lize.

Sparta vstoupila do utkání aktivněji, měla míč častěji na svých kopačkách a kontrolovala hru. Do zakončení ji však pozorná jablonecká obrana pouštěla jen výjimečně. Asi největší šani první půle měl v dobré formě hrající Libor Sionko, který se ve 24. minutě objevil sám před Frydrychem. Mladý brankář si ale s jeho volejem poradil a následný pokus o lob odvrátil hlavou do bezpečí Drsek.

00:00 / 00:00

Fotbal GL JAB-SPA verze.mp3

Ani druhý poločas nenabídl pěti tisícovkám diváků žádnou strhující bitvu. Hrálo se především ve středu hřiště a na obou týmech byla jasně vidět snaha neinkasovat. Vzruch na hřiště přineslo až střídání zimní posily Jablonce Tomáš Pekharta.

Vysoký útočník se v 77. minutě totiž dostal do největší šance celého utkání. Čerstvý Pekhart si po chybném vystoupení sparťanské defenzivy zpracoval přihrávku Pavlíka, prohodil si odvážně vyběhnutého gólmana Letenských Blažka a sám si to směřoval do prázdné brány.

V té chvíli však v očekávání jasného gólu lehkovážně polevil z pozornosti a nevšiml si zleva vracejícího se stopera Brabce, který se mu snažil vypíchnout míč. Pekhart v té chvíli zpanikařil a z metru trefil prudkou ranou jen spojnici tyče a břevna.

Klíčový duel 21. kola tak skončil bez branek. Sparta udržela desátou remízou v sezoně neporazitelnost i první místo v tabulce, už ve čtvrtek ji však můžou v čele ligy vystřídat Teplice. Ty by ale musely v duelu se Slováckem zvítězit o čtyři góly.

Baumit Jablonec - Sparta Praha 0:0

Rozhodčí: Jech - Zlámal, Koval. ŽK: Loučka - Hoheneder, Kušnír. Diváci: 5232.

Jablonec: Frydrych - Zábojník, Huber, Drsek, Jablonský - Haurdič (67. Pekhart), Pavlík (88. Eliáš), Jarolím (90+1. Michálek), Loučka, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.

Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Hoheneder - Sionko, Žofčák (90. Hejda), Kucka (81. Vacek), Kadlec (74. Lačný) - Wilfried. Trenér: Chovanec.

Jan Cigánik Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít