Fotbalový Superpohár ovládla mistrovská Plzeň až na penalty

Fotbalisté Plzně ovládli letošní Synot Tip Superpohár. Na domácím hřišti porazili aktuální mistři České republiky Mladou Boleslav na penalty 4:2, když po základní hrací době byl stav nerozhodný 1:1.

František Ševínský z Plzně (vlevo) a Radek Šírl z Mladé Boleslavi

František Ševínský z Plzně (vlevo) a Radek Šírl z Mladé Boleslavi | Zdroj: ČTK

Mladoboleslavští, vítězové letošního Ondrášovka Cupu, byli od začátku zápasu aktivnější a několikrát velmi nebezpečně zahrozili před bránou domácího brankáře Daňka.

To Plzeň si první šanci vypracovala až v šestadvacáté minutě utkání, kdy ale Krmenčík nedokázal hlavičkou zamířit přesněji.

Boleslavští byli ale i potom v útoku nebezpečnější a do vedení se dostali v pětatřicáté minutě, když stoper Plzně Ševínský ve vápně zbytečně fauloval Neuwirtha. Hlavní sudí Královec nařídil pokutový kop, který s přehledem proměnil Táborský.

Plzeň působila v útočné fázi bezradně a velmi nesehraně, přihrávky postrádaly přesnost. Teprve po přestávce se herní projev domácích mírně zlepšil, čemuž napomohlo i vícenásobné vystřídání.

Plzeň nakonec dokázala s minima vytěžit maximum, když šest minut před koncem zatáhl míč po levé straně střídající Jiráček, poslal jej před bránu Horovi a ten překonal gólmana Millera.

Utkání tak musely rozhodovat až penalty. Ve druhé sérii sice zaváhal Fillo, další plzeňští hráči ale byli přesní. V dresu Boleslavi selhali Wojnar se Štohanzlem a Superpohár tak zvedla nad hlavu domácí Plzeň.

Ta v uplynulých dvou letech získala všechny tři hlavní české trofeje – pohár, mistrovský titul i Superpohár.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít