Fotbalový trenér Bílek o rezignaci nepřemýšlel

Bídný start fotbalové reprezentace do kvalifikace mistrovství Evropy 2012 žádné radikální změny nepřinese. Tahle pravděpodobnost se změnila v jistotu. Svazové vedení i trenér Michal Bílek nechali kyselé olomoucké zážitky z prohraného uležet a s odstupem prohrané utkání s Litvou na pražském Strahově zhodnotili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

trénink fotbalové reprezentace.jpg | Zdroj: ČTK

"Měli jsme ideální podmínky pro tento zápas, byli jsme týden spolu, měli jsme kompletní tým. Soustředili jsme se na náš způsob hry, v trénincích jsme udělali všechno, co jsme chtěli," popsal přípravu na utkání s Litvou Michal Bílek.

Jenže potom přišlo první kvalifikační utkání a místo aby hráči v plné parádě zužitkovali to, o čem hovořil Michal Bílek, byla na Andrově stadionu k vidění bezradnost, pomalost a minimální psychická odolnost.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér fotbalové reprezentace Michal Bílek hodnotil utkání proti Litvě

Bohužel je to skoro ničím nezkreslený obrázek současného českého reprezentačního fotbalu, který nemá poctivého a svědomitě bránícího soupeře typu Litvy čím překvapit. Nabízejí se sice jména, která by mohla v říjnu se Skotskem obohatit kádr národního týmu, ale převratné změny očekávat nelze.

"Budeme sledovat Tomáše Zápotočného, který teď pravidelně hraje. Jirka Jarošík reprezentovat nechce a David Jarolím je v širším kádru, ale momentálně dávám příležitost hráčům jako je Tomáš Hübschman, Jarda Plašil, Jan Polák, Mario Holek a Tomáš Rosický," řekl Bílek a dodal, že žádné velké změny nechystá.

Bílek o rezignaci nepřemýšlí

"Přestože nám zápas s Litvou nevyšel, mužstvu i nadále věřím. V mých očích je to pořád to nejsilnější, co máme. Ale to neznamená, že neuděláme změny," říká Michal Bílek.

Změny se po prvním byť sebebolestnějším kvalifikačním propadáku nedají čekat ani v realizačním týmu. Vedení fotbalového svazu nechce popáté od léta 2008 měnit hlavního trenéra a sám Michal Bílek neuvažuje o tom, že by odstoupil. A co v případě, že by v říjnu přišel další neúspěch se Skotskem?

"Nepřemýšlím o tom, zda bych rezignoval nebo ne. Teď přemýšlím o tom, jak mužstvo dobře připravit na Skotsko." Na to má ale Michal Bílek o deset měsíců kratší čas než na přípravu před zápasem s Litvou.

Alena Benešová, Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme