Fotbalový trenér Koubek přinesl do Mladé Boleslavi nové metody

Vítěz loňského ročníku Ondrášovka cupu a jeden ze čtyř českých zástupců v evropských fotbalových pohárech udělal před nadcházející sezonou velké změny. Mladoboleslavský klub představil nové dresy, nové posily a přípravu absolvoval pod novým koučem v Rakousku v městečku Kaprun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán fotbalistů Mladé Boleslavi Marek Kulič (vlevo) a jejich trenér Ladislav Minář 24. května v Jihlavě na tiskové konferenci před finálovým zápasem Ondrášovka Cupu mezi Sigmou Olomouc a FK Mladá Boleslav | Foto: ČTK/AP

Miroslav Koubek, nový trenér Mladé Boleslavi, před vstupem do klubu avizoval, že chce změnit herní pojetí a herní styl Středočechů. Mohlo by se zdát, že takové razantní zasažení do celku, který vyhrál český pohár, nebude hráčům lidově řečeno vonět, ale opak je pravdou.

Miroslav Koubek má na fotbal vesměs odlišný pohled než někteří z jeho kolegů a nutno dodat, že hráčům mnohdy více vyhovuje. Letní přípravu mladoboleslavští absolvovali v Rakousku u ledovce Kaprun a byli mile překvapeni, když zjistili, že se žádný velký výběh na obrovské kopce konat nebude.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Miroslav Koubek se v Mladé Boleslavi setkal s pozitivním ohlasem na své tréninkové metody

„To bylo velmi milé překvapení, protože běhat v létě někde po lesích se nikomu moc nelíbí. Běhali jsme spíše hodně s balonem po hřišti, dělali poziční hry, což každému něco dá. A hlavně je to trénink s míčem,“ říká kapitán týmu Marek Kulič.

Samozřejmě to není tak, že by hráči pod vedením Miroslava Koubka nedřeli. Dřou, ale jinak, než byli zvyklí.

„Mám svůj osobitý pohled na fotbal a na letní přípravu. Hráči jsou překvapeni tím, že využívám neustále jenom hřiště, kde obnovujeme kondici – protože letní příprava je podle mě jen o kondici. Takže by se dalo říct, že je to taková soustava cvičení, která rozvíjí fyzickou zdatnost hráčů. Používám k tomu specifické metody, které nejsou až tak neznámé,“ objasňuje své metody Miroslav Koubek.

Devětapadesátiletý kouč podepsal s týmem smlouvu na dobu neurčitou a u mužstva nahradil ředitele Ladislava Mináře, který klub v závěru sezony vedl jen dočasně. Nový lodivod tak má dva hlavní úkoly - ucelit herní stránku a především, a to je neméně důležité, zlepšit komunikaci.

Zdá se, že to se mu také daří, jak potvrzuje generální ředitel FK Mladá Boleslav Jaromír Šeterle.

„Myslím si, že jde vidět určitý posun. Jde teď vidět lepší spolupráce mezi týmem a trenérem, který přinesl nové prvky do hry. A hráči mají snahu tyto prvky do hry zapracovávat. Připadá mi, že mužstvo pracuje ve větším pohybu a větší agresivitě. Uvidíme, jestli se to všechno přenese do mistrovských utkání,“ pochvaluje si Šeterle.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme