Fotbalový útočník Matěj Vydra ještě Eltona Johna ve Watfordu neviděl

Elton John je světoznámým hudebníkem či bojovníkem proti AIDS, za své umění a skutky dostal od anglické královny šlechtický titul. Ale ve stotisícovém městě Watford ho zbožňují pro něco úplně jiného.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gianfranco Zola koučuje, Matěj Vydra naslouchá | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Jakožto rodák ze severozápadního okraje širšího Londýna odedávna fandí tamnímu fotbalového klubu FC Watford. Před třemi desetiletími ho poprvé v historii svým nadšením i penězi dotáhl až do nejvyšší anglické soutěže. A teď, i díky českému kanonýrovi Matěji Vydrovi, má životní láska Eltona Johna po šesti letech nakročeno k návratu mezi anglickou elitu.

Elton John není tak narcistický, aby nechal na stadionu Vicarage Road pouštět svou vlastní hudbu. Ostatně skladba Yellow od skupiny Coldplay jde velmi dobře dohromady se žlutými klubovými barvami, kterým zpěvák věnoval část svého života. Mezi fanoušky „Sršňů", jak se klubu přezdívá, si tím získal nehynoucí obdiv.

„Je tady oblíbený jako nikdo jiný. Udělal pro náš klub hodně. Zachránil ho, když v 70. letech krachoval, a vytáhl ho až na druhé místo v Anglii. Uspořádal tu spoustu koncertů a stále pomáhá vydělat peníze. I ty svoje do klubu investoval. A taky teď, když už není majitelem, je pro Watford stále důležitý,“ říká Paul.

„Zatím jsem ještě Eltona Johna nepotkal a ani nevím, jestli ještě chodí na fotbal. Třeba chodí, ale já o tom nevím,“ svěřuje se Matěj Vydra. Zato Elton John si českého útočníka už zaručeně všiml. Coby čestný předseda pochopitelně Watford stále sleduje a dvacet Vydrových gólů ve dvaceti ligových zápasech nejde přehlédnout.

Vydru si chválí i trenér Zola

Kromě Eltona Johna je teď nově důležitou postavou i český útočník, ze kterého udělal trenér Gianfranco Zola hlavní zbraň svého týmu v boji o postup do Premier League.

„Myslím, že je ještě lepším střelcem, než jsem byl já. O tom jsem přesvědčený. On se tlačí víc do zakončení, já jsem spíš góly připravoval a pracoval pro mužstvo. Ale i to se rychle učí a myslím, že se mu moje zkušenosti, které mu jako trenér předávám, budou hodit. Rádi bychom, aby u nás zůstal,“ říká bývalý kanonýr Chelsea a italské reprezentace Zola. S Matějem Vydrou, který ve Watfordu zatím jen hostuje z italského Udine, je v tomhle zajedno.

„Když jsem začal hrát fotbal, tak jsem řekl, že bych chtěl hrát jednou v Anglii. Líbí se mi ten styl, stadiony, jak jsou fanoušci hned u hřiště a jak je tu všechno do toho fotbalu zapálené, takže asi ten nahoře mě poštěstil, že ta anglická liga je pro mě,“ raduje se ze splněného snu jihlavský odchovanec, před kterým se díky jeho schopnostem otevírá ve dvaceti letech krásná budoucnost. Možná bude její součástí i osobní setkání s Eltonem Johnem.

Jan Kaliba, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme