Fotbalu by více žen prospělo, myslí si technická vedoucí 'Lvíčat'

Ve smečce fotbalových „Lvíčat", která se na soustředění v Rakousku připravují na domácí mistrovství Evropy do 21 let, je i s realizačním týmem na čtyřicet mužů. Mezi nimi i, jediná žena, technická vedoucí Tereza Šílová.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Šílová v rakouském doupěti fotbalových Lvíčat

Tereza Šílová v rakouském doupěti fotbalových Lvíčat | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Více žen ve fotbale by jedině prospělo, dokážou do toho vnést jiný pohled. Těžko budou zasahovat u mužských týmů do trénování, ale na mém postu uplatnění může být větší. Jsou schopny dělat více věcí najednou, tak se tu dá uplatnit organizační talent,“ zná svou výhodu Tereza Šílová.

„Pánové jsou trošku ješitnější než ženy, na to občas narážím. Ženy jsou zase ve vypjatějších momentech trošku víc při zemi,“ porovnává technická vedoucí národního týmu do 21 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jediná žena ve fotbalové reprezentaci do 21 let spoléhá na dobrou partu se sparťanským jádrem, zjistil reportér ČRo Jan Kaliba

Někoho v té souvislosti může napadnout, že to bude právě černovláska ve funkci vedoucí národního týmu do 21 let, za kým chodí mladí reprezentanti se svými problémy a přáními nejradši. Sama by to ale formulovala trochu jinak.

„Chodí za mnou, když něco potřebují,“ směje se. „Jako v každém jiném týmu chodí hlavně za kustody, maséry a fyzioterapeuty. S těmi si pokecají. Teď například jdou kluci do bazénu, potřebují peníze, tak přijdou,“ směje se Tereza Šílová, která plní i roli pokladnice.

U mládežnických reprezentací pracuje 8 let a pomáhá zařizovat bydlení, tréninkové plochy nebo po organizační stránce komunikovat se soupeři. Se současnými „Lvíčaty", která se budou prát o postup na olympijské hry, se na srazech vídá od chvíle, kdy se mužstvo pro domácí ME začalo formovat.

I během tréninku najde vedoucí reprezentace do 21 let Tereza Šílová uplatnění | Foto: Jan Kaliba

„Je tu dobrá parta kluků. Měli by se k nám připojit ještě 3 sparťani, tak myslím, že to bude ještě umocněnější,“ věří, že „Lvíčatům" na mistrovství hodně pomůže soudržnost starých známých ze sparťanské líhně.

„Ti kluci spolu vyrůstali. I když spousta z nich je teď na hostování nebo odešli do jiných klubů, tak pořád je to ročník, který spolu odehrál spoustu let v jednom klubu i nějaké šampionáty. Myslím, že je to hodně důležité a tvoří to zdravé jádro,“ dodává Tereza Šílová.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme