Francouzi otočili zápas s Iry a postoupili do čtvrtfinále Eura

Fotbalisté Francie otočili dnešní osmifinálový zápas proti Irsku a po vítězství 2:1 se radují z postupu mezi osm nejlepších celků mistrovství Evropy. Irsko vedlo od 2. minuty, kdy penaltu proměnil Brady, ve druhé půli ale domácí Francie vývoj zápasu zvrátila. Dnešní program na Euru bude od 18.00 pokračovat zápasem mezi Němci a Slováci. Od 21.00 se pak utká Maďarsko s Belgií.

Antoine Griezmann slaví gól v síti Irska

Antoine Griezmann slaví gól v síti Irska | Zdroj: Reuters

Úvod zápasu mezi Francii a Irskem měl nečekaný průběh, když francouzský záložník Paul Pogba ve vlastní šestnáctce fauloval Shanea Longa, za což rozhodčí nařídil pokutový kop proti domácímu celku.

Exekutor penalty Robbie Brady sice trefil tyč, ale od ní se balon odrazil do brány, takže se Irové ujali nečekaného vedení.

Ve zbytku první půle měli podle předpokladů více ze hry Francouzi, nicméně Irové s nimi drželi krok a skóre 1:0 udrželi až do přestávky.

Po přestávce již dominance domácího výběru začala sílit. Necelou čtvrthodinu po pauze pak přišly zásadní chvíle, které Francouzům zajistili obrat a postup. Hlavní podíl na změně skóre měl především Antoine Griezmann.

Ten nejprve v 58. minutě dokázal hlavou vyrovnat a o tři minuty později po sklepnutí míče od Oliviera Girouda zajistil Francii vedení 2:1.

V 66. minutě navíc těsně před pokutovým územím fauloval irský Shane Duffy, jenž za svůj zákrok obdržel červenou kartu, takže Irové dohrávali v deseti. Přesilovku Francouzi sice využít nedokázali, nicméně neustále kontrolovali hru a vítězství už si nenechali vzít.

Hráči ze země galského kohouta si o postup do semifinále zahrají s vítězem duelu Anglie - Island, který se odehraje zítra.

Mistrovství Evropy ve fotbale - osmifinále
Francie - Irsko 2:1 (0:1)
Branky: 58. a 61. Griezmann - 2. Brady z pen. Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini - Orsato, Damato (všichni It.). ŽK: Kanté, Rami - Coleman, Hendrick, Long. ČK: 66. Duffy (Ir.). Diváci: 56.279.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít