František Straka se vrací k trénování, motivátor má zvednout tým od Suezského průplavu

Bývalý trenér Sparty, Slavie i fotbalové reprezentace František Straka nastoupil do svého už patnáctého angažmá. Po více než dvou letech nastoupil v egyptském městě Ismaily k 9. týmu místní soutěže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

František Straka | Foto: Marián Vojtek

Tým Ismaily SC je aktuálně na devátém místě egyptské Premier League. Daleko od čela soutěže, kterou v minulosti třikrát ovládlo, naposledy ale před 14 lety. František Straka by tedy měl přiblížit klub zpátky slavným časům, od vedení na to zatím dostal smlouvu na rok a půl.

Město Ismá'ílíja leží na severovýchodě Egypta na břehu Suezského průplavu, při jehož stavbě také v roce 1863 vzniklo.

Pro Františka Straku to je v trenérské kariéře už patnácté angažmá. Zřejmě bude také nejexotičtější, i když už trénoval víc zahraničních klubů než těch českých. Koučoval v Německu, Rakousku, na Krétě, na Slovensku a dokonce i v Austrálii, která tedy určitě může Egyptu v exotice konkurovat.

Z českých angažmá se fanouškům asi nejvíc zapsal do paměti v obou pražských "S", i když v každém trochu jinak. Ve Spartě ho příznivci zbožňovali, ale majitel Daniel Křetínský ho odvolal, přestože s týmem suverénně vedl českou ligu, ve Slavii proti němu naopak bouřlivě protestovali - hlavně kvůli jeho renomé sparťanského srdcaře.

V jednom jediném utkání pak Straka dokonce trénoval českou fotbalovou reprezentaci - a má jako jediný v historii stoprocentní bilanci, protože Maltu v přípravě porazil.

Jan Suchan, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme