Funkcionář František Mysliveček se vrací k prvoligovému fotbalu

Viktorii Plzeň patří po podzimní části fotbalové Gambrinus ligy solidní pátá příčka. Kádr je stabilizovaný a klubu se vyhýbají existenční potíže. Přesto ve Štruncových sadech přibyla dvě nová manažerská křesla. Obchod bude mít na starosti Aleš Pangrác a sportovní záležitosti František Mysliveček. Právě ten František Mysliveček, který byl v roce 2005 potrestán tehdejší disciplinární komisí peněžitým trestem a dvouletým zákazem činnosti ve fotbale.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci FC Viktoria Plzeň | Foto: FC Viktoria Plzeň

František Mysliveček se provinil tím, že se měl coby funkcionář Liberce pokusit ovlivnit zápas Liberce se Zlínem. Sudímu Václavu Zejdovi měl podle obžaloby přilepšit o padesát tisíc a delegátovi Christosu Čanaklisovi o dalších dvacet tisíc korun.

Jako důkaz sloužilo především patnáct odposlechů telefonických hovorů, v nichž se spolu domlouvají nejen Mysliveček, Zejda a Čanaklis, ale i další osoby spjaté tehdy s prvoligovým fotbalem. František Mysliveček obdržel od disciplinární komise ČMFS peněžitý trest ve výši 100 tisíc korun a dvouletý distanc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Funkcionář František Mysliveček se vrací k prvoligovému fotbalu

„Mnoho výroků tehdejší disciplinární komise bylo velmi úsměvných. Pro mne je zcela směrodatné, že pana Myslivečka znám, znám jeho morální vlastnosti. Znám ho jako člověka, znám ho už řadu let. A v tomhle smyslu já musím, a byl bych rád, kdyby to tak bylo i tady ve veřejnosti v Plzni, ctít presumpci neviny. Okresní i krajský soud pana Myslivečka viny zprostil. Byl bych rád, aby to lidé brali tak, že pan Mysliveček opravdu fotbalu má co dát," říká současný generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Úplatkářská aféra trochu přebíjí fotbalovou a funkcionářskou minulost Františka Myslivečka. Bývalý hráč Bohemians a Slavie si například společně s Ivanem Haškem zahrál i v Japonsku. Liberci pak dopomohl k zisku mistrovského titulu.

„Já Františka znám řadu let. A tady se musím pozastavit nad tím, že pan Mysliveček v té době toho prohřešku, nebo toho co se řešilo v korupční aféře, tak měl jenom velkou smůlu. Jinak si myslím, že to je člověk morálně čistý. Musím říct, že nikdy se nestalo, že slovo, které mi dal, tak by nesplnil nebo nedej bože, že by nějakým způsobem se choval nečestně," dodává Adolf Šádek.

Nový začátek s čistým štítem

Myslivečka, Zejdu i Čanaklise civilní okresní soud v Liberci v září roku 2007, a později i tamní krajský soud, zprostil obžaloby. Policejní odposlechy byly totiž podle soudu nasazeny nezákonně. Nejvyšší soud naopak označil rozhodnutí libereckého soudu za porušení zákona.

František Mysliveček začíná v Plzni s čistým štítem. Spolupracovat bude především s trenérem „A" týmu Pavlem Vrbou. Na starosti bude mít i mládež. K několik let staré kauze už se nechce vracet a s novináři ji jakkoli rozebírat.

„V době té kauzy, která probíhala, tak hlavně média se na tom podepsala, že dokreslovala ty skutečnosti, různě nafukovala, upravovala. Takže ten jeho vztah momentálně k médiím, že nemá chuť, nebo já vím, že je trošku smutné, že nemůže říct funkcionář nemá chuť, ale v podstatě nemá potřebu se jakýmkoliv způsobem vyjadřovat k této problematice. Já neříkám, že pan Mysliveček nebude komunikovat s médii ve věci profesní, ve věci sportovní. Ale nicméně vracet se k něčemu, na čemž se média velice dlouho a dobře živila, bavila a prodávala své noviny, tak já znovu říkám, asi není divu, že nemá chuť někomu něco vysvětlovat. František Mysliveček byl okresním i krajským soudem zproštěn veškeré obžaloby i viny a je potřeba to respektovat i médii," dodává generální manažer Plzně Adolf Šádek.

Jan Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme