Futsalisté podruhé prohráli a na evropském šampionátu končí

Čeští futsalisté jedou z mistrovství Evropy domů už po základní skupině. Ve druhém utkání ve Splitu podlehli domácímu Chorvatsku 4:5 a záhy se jim rozplynul sen o obhajobě bronzové medaile.

Utkání kvalifikační skupiny mistrovství světa ve futsalu 2012 ČR - Nizozemsko 15. prosince v Brně. Český útočník Roman Mareš (vlevo) a obránce Nizozemska Oualid Saadouni | Zdroj: ČTK

Češi vstoupili do zápasu s vědomím, že musí zvítězit o dva góly. Jenže už v 9. minutě si dali vlastní gól a zkraje druhé půle přelstil Marinovič gólmana Gerčáka.

Češi hned vzápětí sáhli k útoku v pěti mužích, ale i tak po celý zbytek zápasu dotahovali, když v útoku proti pevnému chorvatskému bloku nic převratného nevymysleli.

Z posledních minut tak stojí za zmínku hlavně 39. minuta, kdy se český tým domníval, že jim Chorvati vrátí míč, ale místo toho Grčič obelstil dva české hráče a sám proti gólmanovi trefil tyč.

Když se pak vracel na vlastní polovinu, našel si ho Frič a ramenem ho složil na zem. Zbylých 70 sekund tak dohrávali Češi v oslabení, a tedy bez šance něco vymyslet.

ČR - Chorvatsko 4:5
(0:1)
Branky: 24. Belej, 35. Kopecký, 37. R. Mareš, 38. vlastní Novak - 23. a 38. Marinovič, 9. Grčič, 29. Despotovič, 37. Novak. ČK: 39. Frič (ČR).

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít