Futsaloví trpaslíci narostli, na MS už není snadných soupeřů

Mistrovství světa, to je pro mnoho sportovců maximum, čeho můžou dosáhnout. Zvlášť v neolympijských sportech. Ale najdou se takové, kde je na světových šampionátech paradoxně lehčí uspět než na šampionátech evropských. Takhle se mluví i o futsalu, do jehož mistrovství světa Češi právě dnes v Thajsku vstoupí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

futsal - ilustrační foto.jpg

„Ten svět je paradoxně lehčí,“ říká kapitán reprezentace Martin Dlouhý a potvrzuje to i Marek Kopecký: „Týmy, které by v Evropě neměly šanci, tak se dostanou na mistrovství světa.“

Evropa, kam se s výjimkou Brazílie a Argentiny koncentruje nejlepší futsal planety, má na mistrovství světa jen sedm zástupců. Na šampionátu evropském přitom hraje 12 až na výjimečné Španělsko vyrovnaných týmů. Tak vyrovnaných, že letos Češi jako obhájci bronzu vypadli už ve skupině. Proto si Marek Kopecký myslí, že by se kvalifikační klíč měl změnit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zvláštnosti futsalových šampionátů přibližuje Jan Suchan

„Tady některé týmy jsou skvělé a nedostanou se tam, naopak někteří trpaslíci jako Šalamounovy ostrovy budou hrát MS. Asi by to tak mělo být, ale asi je to i trochu nespravedlivé,“ tvrdí.

A pozor, trenér českého národního týmu Tomáš Neumann si dokonce myslí, že období snadných soupeřů z jiných světadílů už je pryč. „Už to neplatí, už na světě nejsou lehcí soupeři. Celosvětově jde futsal ohromně nahoru, dřív všechno válcovala Evropa, ale teď už to neplatí,“ říká Neumann.

Svá slova dokládá Neumann výsledky z přípravy, ve které například Japonci remizovali s úřadujícími šampióny z Brazílie nebo zmiňované Šalamounovy ostrovy zdolaly Thajsko. Proto by se měli mít Češi na pozoru, do mistrovství světa totiž vstoupí v 15 hodin duelem právě proti jednomu z trpaslíků/netrpaslíků - Kuvajtu.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme