Gebre Selassie si užije klidné svátky, Čech na to může zapomenout

Pokud musíte o Vánocích, na Nový rok nebo mezi svátky pracovat, velmi dobře jim porozumíte. A jestli ne, tak se jim můžete tiše smát. Fotbalisté v některých zahraničních ligách patří k těm, kteří si o vánočním čase příliš klidu a času stráveného s rodinou neužijí. Je to daň za možnost vydělávat peníze tím, co je baví, a vydělávat jich hodně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Theodor Gebre Selassie 18. června na tréninku fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy ve fotbale ve Vratislavi. | Zdroj: ČTK

Theodor Gebre Selassie patří v tomhle ohledu k těm šťastnějším z fotbalistů, kteří se živí v některé z pěti nejlepších evropských soutěží. Obránce Werderu Brémy včera posílal svým fanouškům na sociálních sítích pozdrav z Rakouska.

„Dobíjím baterky v termálních lázních,“ psal český reprezentant během návštěvy u Zlatka Juzunoviće, srbského Rakušana a svého spoluhráče z Werderu. Bundesliga měla na programu poslední letošní kolo minulý víkend, pokračuje až 18. ledna a z Německého poháru Brémy ostudně vypadly už v srpnu s třetiligovým Münsterem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalové ligy mají různě dlouhé vánoční prázdniny, třeba Petr Čech si s Chelsea moc volna neužije

Opačný extrém zažije třeba takový brankář Petr Čech. Jeho Chelsea se vrátila z mistrovství světa klubů v Japonsku zpátky do všedních dní anglické Premier League. A místo vánočního odpočinku čeká hráče londýnského klubu možná klíčová část ligového ročníku.

„Je to hodně náročná část sezony, ve které se dá hodně získat, ale taky hodně ztratit. Věřím, že máme možnost tam získat body. Zápasy jsou v takovém sledu, že když to špatně chytne, odehraje během dvou týdnů čtyři nebo pět zápasů. Po Vánocích může být všechno jinak a můžeme se vrátit na dostřel, co by pro nás bylo ideální,“ plánuje Petr Čech útok Chelsea na vedoucí dvojici Manchester United, Manchester City, na kterou teď Londýňané ztrácejí třináct, respektive sedm bodů.

Ale anglická liga se hraje ode dneška, přes druhý svátek vánoční až po Nový rok a dny následující a v tomhle krátkém časovém úseku Chelsea i ostatní týmy odehrají čtyři zápasy. Přijatelnější model mají v Itálii a Španělsku, kde o tomto víkendu soutěže skončí a znovu začnou po dvou týdnech, ještě o týden déle na zimní odpočinek mají fotbalisté ve Francii.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme