Gerrard se vrátil do sestavy Liverpoolu. Zase proti Manchesteru

Welšský záložník Manchesteru United Ryan Giggs kdysi prohlásil, že utkání United proti Liverpoolu je tím nejznámějším v Premier League. A právě Giggs byl jednou z hlavních postav posledního duelu, který skončil remízou 1:1.

Steven Gerrard právě střílí gól do sítě Manchesteru

Steven Gerrard právě střílí gól do sítě Manchesteru | Zdroj: Reuters

I když pro fanoušky Liverpoolu bylo hlavní událostí uzdravení záložníka Stevena Gerrarda. Ten hrál naposledy celý zápas minulé jaro a shodou okolností právě proti Manchesteru United, který tehdy na Anfield Road prohrál 1:3.

Gerrard od té doby léčil zraněná třísla a snad to tak i naschvál chtěl, aby se opět představil proti United.

00:00 / 00:00

Dění v anglické Premier League monitoruje Martin Charvát

A Ryan Giggs mu návrat notně zpříjemnil, ve druhém poločase odskočil ze zdi a tvrdá rána Gerrarda z přímého kopu málem protrhla síť.

"Nebyl to můj nejlepší přímý kop, chtěl jsem to dát přes zeď. Před lety se mi to samé stalo na Old Trafford, tehdy se také rozpadla zeď. Po dlouhé době jsem hrál celý zápas, bylo to skvělé. I když - před utkáním jsme doufali, že získáme tři body a smažeme ztrátu, ale to se nepovedlo," nebyl v rozhovoru pro televizi Skysports úplně spokojený Steven Gerrard.

Za hosty totiž deset minut před koncem vyrovnal na konečných 1:1 Javier Hernandéz. Ten, stejně jako Nani nebo Wayne Rooney, přišel na hřiště až jako střídající hráč. Kouč United Alex Fergusson totiž své největší útočné hvězdy šetřil.

Ale trenéra Liverpoolu Kennyho Dalglishe to nepřekvapilo: "Ne, není to divné, zkrátka zkoušel jiné hráče. Navíc nás zase čeká Liga mistrů, já to chápu."

Většina fanoušků Manchesteru tolik pochopení nemá, protože v Lize mistrů čeká jejich mužstvo největší outsider soutěže, rumunský šampion Otelul Galati. Lepší by byl argument, že musí být Rooney a spol. fit na příští ligový zápas. V něm se totiž Manchester United utká o první místo v tabulce s městským rivalem Manchestrem City.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít