GL: Baník Ostrava porazil Teplice a Sparta remizovala v Mladé Boleslavi

Ve dvou sobotních zápasech 13. kola Gambrinus ligy nejdřív vyhrál Baník Ostrava s novým trenérem Pulpitem nad Teplicemi 3:2 a druhý duel Mladé Boleslavi se Spartou skončil remízou 1:1.

Jan Kysela (vlevo) a Léonard Kweuke v boji o míč | Foto: ČTK

Baník Ostrava vyhrál v lize po téměř třech měsících a díky plnému bodovému zisku se také odpoutal ze dna ligové tabulky. Domácí předčili soupeře z Teplic především v efektivitě. Zatímco Kerič ve svých stoprocentních příležitostech selhal, tak Maltán s Kukecem na druhé straně nezaváhali.

„Jsem trenér, který zůstává na zemi, vím že vítězství většinou patří hráčům, porážky trenérům, takže i tak to beru. Hráči si za dnešní výkon tři body zasloužili,“ říkal po zápase trenér Baníku Pulpit.

00:00 / 00:00

S trenérem Pulpitem mluvil po utkání v Ostravě Radim Sajbot

V Mladé Boleslavi už po osmi minutách skončilo utkání pro Kadlece s Nešporem, kteří museli po srážce hlavami ze hřiště. Kadlec byl navíc odvezen do nemocnice s podezřením na zlomeninu čelní kosti. Na branku diváci čekali do 56. minuty, kdy se prosadil zblízka domácí Mareš.

Tento bývalý hráč Sparty následně fauloval Balaje, byl vyloučen a Hušbauer vyrovnal z penalty na konečných 1:1.