GL: Baník remizoval s Dynamem 0:0, Liberec zdolal Jablonec 1:0

Fotbalisté Baníku Ostrava uhráli v prvním utkání jarní části Gambrinus ligy bezbrankovou remízu s Českými Budějovicemi. Na hřiště se v průběhu utkání dostal i Milan Baroš, ostravský odchovanec a nejzvučnější posila, která do Baníku v zimní přestávce přišla. V severočeském derby Liberce s Jabloncem se Slovan radoval z vítězství 1:0.

Utkání 17. kola první fotbalové ligy: FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice, 23. února v Ostravě. Zleva Milan Baroš (Baník) a Jakub Hora (Budějovice). | Zdroj: ČTK

Fanoušci měli před utkáním na Bazalech kvůli hustému sněžení po celé republice obavy, jestli se zápas odehraje, ale vyhřívaný trávník byl připraven perfektně. Bohužel pro domácí se na něm útočně dařilo spíš Českým Budějovicím.

V 10. minutě poslal Táborský kolmicí za domácí obranu Benáta, jeho pokus ale ostravský gólman Bárta stihl včas vyrazit do zámezí. Vzápětí zahrávaly Budějovice rohový kop, Hora poslal míč přesně na hlavu Machovcovi, jenže v domácí bráně se znovu vyznamenal Bárta. Třetí velkou šanci prvního poločasu si vypracoval Řezníček, jenomže jeho volej šel těsně kolem pravé tyče mimo.

00:00 / 00:00

Reportáž Radima Sajbota se věnuje hlavně startu Milana Baroše za Baník Ostrava

Druhý poločas už nabídl vyrovnanější podívanou, jenomže ne góly. Největší radost tak fanouškům připravil Milan Baroš, který se v 68. minutě utkání konečně objevil na hřišti a sklidil od zaplněných tribun bouřlivý potlesk. Ani největší zimní posila Baníku ale na bezbrankovém stavu, který vydržel do konce zápasu, nic nezměnila.

„V první půli jsem měl trochu stáhlé bříško, už jsem to dlouho nezažil. Měl jsem z toho i radost, protože jde vidět, že mě fotbal pořád baví, jsme za to rád. Děkuju fanouškům za podporu, že přišli i v tomto počasí,“ nezapomněl poděkovat ostravským příznivcům Milan Baroš.

V Liberci rozhodl hlavou Štajner

Severočeské derby mezi Libercem a Jabloncem rozhodla jediná branka, a sice ta z 65. minuty utkání, po rohovém kopu si na Frýdkův centr naskočil ve vápně Jiří Štajner a netradičně hlavou přesně zakončil.

Domácí si krátce nato vytvořili dvě další výborné šance, kterými mohli utkání rozhodnout, jenomže Frýdkův lob vykopl z brankové čáry za gólmana Valeše zaskakující Loučka a Keličovu hlavičku o minutu později zastavil už sám jablonecký brankář na brankové čáře.

Hosté se ke slovu dostali pořádně až čtyři minuty před koncem utkání, kdy měli několikrát na kopačkách vyrovnání, jenomže z dobrých pozic pálili vždy jen do libereckých soupeřů. V nastaveném čase mohl druhou branku do sítě Jablonce přidat Rabušic, z úhlu ale nemířil přesně. I tak v Liberci zůstaly všechny body za vítězství 1:0.

17. kolo první fotbalové ligy:

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 0:0

Rozhodčí: L. Kovařík - Vysloužil, T. Kovařík. ŽK: Kukec - Táborský, Hora, Novák. Diváci: 8918.
Ostrava: Bárta - Zawada, Frydrych, Kaprálik, Starý - Droppa, Hable - Stožický (68. Baroš), Lukeš (59. Fantiš), Kukec - Kraut. Trenér: Pulpit.
České Budějovice: Daněk - Novák, Mchojan, Lengyel, Machovec - Rýdel - Klesa (78. Javorek), Benát, Táborský (90. Halama), Hora - Řezníček (87. Černý). Trenér: Švantner.

Slovan Liberec - Baumit Jablonec 1:0 (0:0)

Branka: 66. Štajner. Rozhodčí: Jech - Košec, Pospíšil. ŽK: Pavelka, Rabušic, Štajner (všichni Liberec). Diváci: 3666.
Liberec: Kovář - Kušnír, Kováč, Kelič, Fleišman - Pavelka (85. Delarge), Hušek, Rybalka (87. Sackey), Frýdek (90. Coufal) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Jablonec: Valeš - Rossi, Beneš, Kysela - Kopic, Loučka, Zoubele, Vaněk (66. Piták), Novák (87. Jablonský) - Čížek - Pázler (59. Třešňák). Trenér: Kotal.

Radim Sajbot, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít