GL: Bohemians doma vyhráli, Jihlava nasázela Znojmu čtyři góly

Třetí kolo nové sezóny fotbalové Gambrinus ligy zahájil souboj Jihlavy se Znojmem. Hráči týmu FC Vysočina se v něm dočkali prvního vítězství v sezóně, když nováčkovi soutěže nasázeli čtyři góly. V domácí premiéře se výhry 2:0 nad Příbramí dočkali i Bohemians 1905, kteří předchozí dva zápasy vysoko prohráli.

Josef Jindřišek z Bohemians (vlevo) a Petr Švancara z Příbrami

Josef Jindřišek z Bohemians (vlevo) a Petr Švancara z Příbrami | Zdroj: ČTK

V Jihlavě se mohli radovat už po devíti minutách, kdy si Tlustý zpracoval balon po rohovém kopu a otevřel skóre. Za další čtvrthodinu už domácí fanoušci oslavovali druhý gól, tentokrát se k odraženému míči dostal Marek a zvýšil na 2:0.

Fotbalisté Jihlavy měli zápas zcela pod kontrolou i ve druhém poločase. V 74. minutě už to bylo o tři branky, když Jungr úspěšně hlavičkoval po centru Vaculíka. Čtvrtý hřebíček do znojemské rakve přidal ještě v poslední minutě zápasu Harba.

Více než tři roky čekali fanoušci fotbalistů Bohemians 1905, než se v jejich Ďolíčku zase bude hrát první liga. A jejich oblíbenci návrat do nejvyšší soutěže uctili se vší slávou.

V 27. minutě zápasu dvakrát za sebou posílal Radek Šírl balon na branku a při druhém pokusu jej tečoval jeden z hostujících hráčů za záda nešťastného brankáře. Parádní představení pak ukázal David Bartek, který si dvanáct minut před koncem obhodil dva hráče, prodral se do pokutového území a chladnokrevně zakončil na 2:0.