GL: Brno a Teplice slaví první výhry v sezóně

Fotbalisté Brna získali první body v letošním ročníku Gambrinus ligy. V rámci 5. kola porazila Zbrojovka tým Mladé Boleslavi 3:1. Ve druhé dohrávce prohrálo Ústí nad Labem s Teplicemi 0:2.

Petr Johana z Mladé Boleslavi (vlevo) brání brněnského Jana Kalabišku. V pozadí Tomáš Polách | Zdroj: ČTK

FC Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 3:1 (1:0)

Podle předchozích ligových výsledků měla být favoritem zápasu Mladá Boleslav, domácí Zbrojovka ale pátou porážku v řadě nepřipustila. Úvod utkání patřil středočeskému týmu. Ten si za první půlhodinu vytvořil nejméně tři šance, které však skončily na pozorném Lejsalovi nebo mimo jeho branku.

Posledních patnáct minut prvního poločasu ovšem ovládlo Brno. Nejprve Michálek těsně minul, Trousil potom hlavou trefil břevno. Gólu se ale domácí do přestávky přeci jen dočkali - střelou z dvaceti metrů se prosadil Polách.

Začátek druhé půle poté nabídl brankovou přestřelku. Na 1:1 srovnával po Mendyho akci Chramosta, vzápětí však dostal domácí z penalty po faulu brankáře Millera na Kalabišku znovu do vedení Dostálek. Výhru Zbrojovky potom potvrdil v 69. minutě Michálek.

Do konce zápasu už další gól nepadl a tak Brno slaví první body v sezóně, i přesto ale zůstává poslední.

Branky: 39. Polách, 52. Dostálek z pen., 59. Michálek - 48. Táborský. Rozhodčí: Bílek - Wilczek, Štěrba. ŽK: Hudec, Trousil, Polách - Brunclík, Johana, Sedláček. Diváci: 2408.

Brno: Lejsal - Dřížďal, Hudec, Trousil, Husár - Michálek (82. T. Došek), Dostálek, Polách, Střeštík (60. Okleštěk) - Rabušic (76. Hodek), Kalabiška. Trenér: Večeřa.
Ml. Boleslav: Miller - Kalina, Johana, Rolko, Fabián (76. Procházka) - Mendy, Opiela, Brunclík (46. Sedláček), Táborský - Bulut, Chramosta (83. Kulič). Trenér: Stanner.

FK Ústí nad Labem - FK Teplice 0:2 (0:0)

Fotbalisté 'domácího' Ústí nastoupili na teplických Stínadlech do utkání s jasně defenzivní taktikou a během prvního poločasu se k soupeřově brankáři Grigarovi téměř nedostali. Více ze hry tak mělo teplické mužstvo, jeho snaha o útočení ovšem končila na velkém množství nepřesností.

Nadějné příležitosti si vypracovali 'hosté' až v závěru úvodního dějství. Nejprve Zoubele neprostřelil ústeckého gólmana Nováka, Verbířovu hlavičku poté odvrátil z brankové čáry Hyčka.

Také ve druhé půli byly ofenzivnějším mužstvem Teplice a zaslouženě dovedly utkání k vítěznému konci. O jejich první branku se postaral v 73. minutě Mahmutović, který dorazil do sítě Vidličkův centr, na konečných 2:0 potom upravil za dalších deset minut hlavou Došek.

Branky: 73. Mahmutovič, 83. Došek. Rozhodčí: Zelinka - Chytil, Košec. ŽK: Doležal, Hyčka - Vidlička. Diváci: 7315.

Ústí n. L.: Novák - Polák, Džuban, Valenta, Hyčka - Doležal (89. Veverka), Martykán, Zachariáš, Volek (81. Benčík) - Jindráček, Kraut (74. Krbeček). Trenér: Habanec.
Teplice: Grigar - Vidlička, Matula, Hošek, Rosa - Ljevakovič, Kalivoda, Zoubele (70. Vondrášek) - Verbíř (76. Došek), Mareš, Mahmutovič (89. Siva). Trenér: Plíšek.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít