GL: České Budějovice prohrály na hřišti Slovácka a zůstávají poslední

Fotbalisté Slovácka zvítězili v pětadvacátém kole Gambrinus ligy 2:0 nad celkem Českým Budějovic. Jihomoravané rozhodli o svém vítězství ve druhém poločase, ve kterém vstřelili obě branky. Hráči Dynama si tak znovu komplikují situaci. Po prohře v Uherském Hradišti totiž zůstávají na dně ligové tabulky.

Utkání 22. kola první fotbalové ligy Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 7. dubna v Jablonci nad Nisou. Jan Kopic (vlevo) z Jablonce a Tomáš Košút ze Slovácka. | Zdroj: ČTK

V úvodu duelu byli mírně aktivnější hosté, kromě dvou rohových kopů ale nic zásadního předvést nedokázali. První velkou šancí tak zahrozilo Slovácko, když se do velké příležitosti dostal Haša. Tomu přiťukl míč do dobré pozice hlavičkující Došek, avšak následnou střelu mladého útočníka zablokovala českobudějovická obrana.

Hosté odpověděli šancemi Rýdla a Táborského. A především možnost druhého jmenovaného skutečně volala po gólu, forvard Dynama ovšem nedokázal nakopávaný balón usměrnit do branky.

To bylo pro zbytek utkání prakticky vše, čím se hráči Českých Budějovic prezentovali. Následnou převahu Slovácka předznamenaly akce, na jejichž konci zakončovali nejprve aktivní Haša a později hlavičkující Trousil.

O svém vítězství tak rozhodli domácí ve druhém poločase, kdy svého soupeře jednoznačně přehráli. Nejprve skóroval Došek, který se prosadil v 57. minutě po nákopu před budějovickou branku. Míč propadl mezi obránci a pro dlouhána ve službách Slovácka již nebyl problém dopravit ho do sítě.

Druhou branku přidali svěřenci kouče Habance po další čtvrthodině hry, když se přeci jen prosadil Haša, jenž skóroval hlavou po rohovém kopu. Dvacetiletý hráč nejenže zaznamenal svůj první gól v nejvyšší soutěži, především tak definitivně zlomil odpor Českých Budějovic a podtrhl konečný výsledek 2:0.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 58. Došek, 74 Haša. Rozhodčí: Kocourek - Mencl, Blažej. ŽK: Kubáň, Daníček, Haša, Trousil - Klesa, Malakjan, Lengyel. Diváci: 4156.

Slovácko: Melichárek - Kuncl, Trousil, Košút, Kubáň - Hlúpik (80. Kovář), Šumulikoski, Daníček, Kerbr (90.+1 Hála) - Došek, Haša (85. Skalák). Trenér: Habanec.

Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Lengyel (76. Linhart), Machovec, Hanzlík (80. Wermke) - Malakjan, Rýdel (60. Javorek), Benát, Sandro - Táborský, Řezníček. Trenér: Švantner.