GL: Duel v Jihlavě byl z důvodu špatné hrací plochy odložen

Dnešní utkání 20. kola Gambrinus ligy mezi Jihlavou a Mladou Boleslaví bylo odloženo kvůli špatnému terénu na hrací ploše. Rozhodl tak hlavní sudí Radek Matějek, který po prohlídce hřiště uznal terén za nezpůsobilý. Zatím nebyl stanoven náhradní termín, ve kterém se utkání odehraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Utkání 17. kola 1. fotbalové ligy FC Vysočina Jihlava - FC Hradec Králové 22. února v Jihlavě. Marek Jungr z Jihlavy (vlevo) a Tomáš Strnad z Hradce Králové | Zdroj: ČTK

Zápas byl nejprve o dvacet minut odložen, avšak další přívaly sněhu nadobro ukončily čekání na úvodní hvizd. I přes vyhřívací systém, kterým disponuje trávník na jihlavském stadionu, byla na hřišti příliš velká sněhová vrstva. Tu se sice pořadatelé snažili odstranit, avšak vytrvalé sněžení hatilo jejich snahu o vylepšení stavu hrací plochy.

Česká fotbalová liga zažívá tuto situaci po třech letech. Naposledy se tak stalo v Příbrami v březnu 2010. Další případ stejného druhu pochází z prosince 2005, kdy se kvůli nefotbalovým podmínkám zrušilo utkání právě v Jihlavě. Na stadionu FC Vysočina však tehdy nebyl zařízen vyhřívaný trávník.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme