GL: Dukla remizovala s Olomoucí, Sparta ztratila body s Jihlavou

Fotbalisté pražské Dukly remizovali v předehrávce pětadvacátého kola Gambrinus ligy s Olomoucí 0:0. Sigma se díky zisku bodu dotáhla na třetí Jablonec, který má ale zítřejší duel s Plzní k dobru. Dukla předstihla o skóre Liberec a je pátá. Ve druhém pátečním duelu hostila Sparta Jihlavu a také toto utkání skončilo překvapivou remízou.

Pro Olomouc je konečná remíza příznivý výsledek. Dukla totiž měla několik gólových příležitostí. V prvním poločase měl dobré příležitosti Hašek, s jeho pokusy si ale olomoucký brankář Zlámal poradil. Nerozhodný stav trval především kvůli špatné koncovce domácích. Ti přitom v posledních dvou zápasech na Julisce vstřelili dohromady devět gólů.

Olomouc ožila jen na pár minut po přestávce, kdy měla také jedinou nebezpečnou střelu. Navrátilův pokus ale dokázal gólman Rada špičkou prstů vyrazit na roh. Jinak Olomouc na Julisce příliš nehrozila. Domácí byli jednoznačně aktivnějším týmem.

Asi největší šanci utkání připravil stále aktivní Hašek, který poté, co se z úhlu řítil na Zlámala, přihrával Zbyňku Pospěchovi, jenž byl sám před odkrytou brankou. Obrana Olomouce ale domácího útočníka přetlačila, a tak se oba celky rozešly smírně.

Jihlava uloupila bod na Letné

Sparta ztratila důležité dva body v souboji o mistrovský titul. Její soupeř Plzeň hraje zítra s Jabloncem a v případě výhry se mohou Západočeši dostat do dvoubodového trháku. Tento fakt podpořil konečný hvizd rozhodčího v utkání, ve kterém svěřenci Vítězslava Lavičky přivítali Jihlavu.

První poločas nepřinesl mnoho zajímavých příležitostí. A když ano, bylo to překvapivě zásluhou jihlavské ofensivy. Sparťané v úvodní půli branku Jaromíra Blažka téměř neohrozili, a tak je do šaten vyprovázel pískot letenských tribun.

Všechny gólové momenty tak přinesl až poločas druhý. A byli to hosté, kteří 'zmrazili' domácí fanoušky dvakrát během tří minut. V 65. minutě si dal nejprve po Joslově centru vlastní gól Jiří Jarošík. Hned o dvě minuty později zvýšil na 2:0 hostující kapitán Vaculík, jehož střela se do branky odrazila od tyče Vaclíkovi svatyně.

Sparťanská reakce však byla stejně blesková jako jihlavské vedení. Velkou zásluhu na rychlém vyrovnání Pražanů měl střídající Roman Bednář. Ten nejprve připravil gól Lafatovi a poté dokázal sám vyrovnat. Oba brankové momenty od sebe znovu dělily necelé tři minuty.

Po vyrovnávací brance se očekával sparťanský nápor, ten ale nepřicházel. Domácí v závěru polevili a již si nedokázali vytvořit žádný závěrečný tlak či další šanci. Sparta tak ani na čtvrtý pokus v této sezóně nedokázala Jihlavu v základní hrací době porazit.

25. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Zeman. ŽK: Štetina, Borek, Vrzal - Javůrek, Navrátil, Škerle, Hořava. Diváci: 3580.

Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Kalouda (57. Malý), Gedeon, Borek - Hašek (76. Přeučil), Pospěch, Néstor (85. Berger). Trenér: Kozel.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Koutný - Hořava, Pospíšil (90.+1 Šindelář) - Navrátil (89. Varadi), Plšek, Javůrek (46. Petr) - Doležal. Trenér: Pivarník.

Sparta Praha - Vysočina Jihlava 2:2 (0:0)

Branky: 74. Lafata, 75. Bednář - 65. vlastní Jarošík, 67. Vaculík. Rozhodčí: Jílek - Dobrovolný, Vysloužil. ŽK: Jungr, Karlík, Marek, Rada, Vaculík (všichni Jihlava). Diváci: 11.695.

Sparta: Vaclík - Vidlička (70. Bednář), Švejdík, Jarošík, Hybš - Kadlec, Vácha, Hušbauer, Matějovský, Krejčí (52. Kweuke) - Lafata. Trenér: Lavička.

Jihlava: Blažek - Marek, Tlustý, Šourek, Josl (77. Čvirik) - Masopust (72. Kliment), Rada, Jungr (89. Koloušek), Karlík, Vaculík - Šimonek. Trenér: Komňacký.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít