GL: Fotbalisté Dukly porazili Příbram a Slavia si veze tři body z Brna

Fotbalisté Dukly poprvé v jarní části letošní sezóny Gambrinus ligy vyhráli. V 19. kole porazili na Julisce Příbram 1:0. První vítězství po sedmi zápasech zaznamenala pražská Slavia. Ta si odvezla tři body z hřiště brněnské Zbrojovky za vítězství 1:0.

Brněnský kapitán Petr Švancara a Milan Bortel ze Slavie (vpravo)

Brněnský kapitán Petr Švancara a Milan Bortel ze Slavie (vpravo) | Zdroj: ČTK

V prvním poločase mezi Duklou a Příbramí viděli diváci spíš urputný boj než pohledný fotbal a nebezpečnější byla překvapivě Příbram. Po přestávce se ale domácí zlepšili a odměnou za zvýšenou aktivitu jim byl gól z 69. minuty, který vstřelil Přeučil. Skóre už se do konce zápasu nehnulo a Příbram se tak z posledního místa tabulky neposunula. Naopak Dukla si pojistila 6. příčku.

Ani ve druhém pátečním zápase se diváci branky v prvním poločase nedočkali. Oba celky sice nutně potřebovaly bodovat, ale hrálo se především ze zajištěné obrany. O jediné vzrušení se postaral domácí Mezlík, když jeho střela jen těsně minula horní růžek branky Čontofalského.

Ve 62. minutě se branky dočkali hosté. Juhár si rychle srovnal míč a z velké dálky překonal domácího gólmana, který neměl úplně čisté svědomí. Srovnat mohl v 90. minutě Pernica, ale jeho lob Čontofalský vytěsnil nad břevno.

Slávisté tak díky třem bodům přeskočili v tabulce svého dnešního soupeře a vzdálili se sestupovému pásmu.