GL: Fotbalisté Jihlavy porazili Slovácko a Znojmo vyhrálo v Teplicích

Trenér Petr Rada uspěl hned v prvním utkání lavičce fotbalistů Jihlavy. Vysočina porazila v 16. kole Slovácko 2:1 a opustila v Gambrinus lize poslední místo. Dařilo se i dalšímu týmu ohroženému sestupem. Znojmo totiž překvapivě vyhrálo v Teplicích 3:1.

Radost trenéra Petra Rady

Radost trenéra Petra Rady | Zdroj: ČTK

Petr Rada může po premiéře na lavičce Teplic poděkovat hlavně svým obráncům Tomáši Markovi a Petru Tlustému. Právě tito hráči totiž poslali domácí v první půli do dvoubrankového vedení. Slovácko nakonec ve druhém poločase jen snížilo, když se prosadil Jiří Valenta.

Fotbalisté Teplic se za celý zápas vůbec nedostali ke své hře. Hosté ze Znojma dobře a rychle kombinovali, a kdyby lépe řešili finální fázi, odjížděli by ze severu Čech s mnohem výraznější výhrou.

Takto to bylo chvíli i drama, když se z nařízené penalty trefil Litsingi a snížil na 1:2. Hosté ale skoro okamžitě opět odskočili a zvítězili překvapivě ale zaslouženě 3:1.