GL: Fotbalisté Jihlavy vybojovali tři body proti Českým Budějovicím

Fotbalisté Jihlavy přerušili v Gambrinus lize svou pětizápasovou serii bez výhry. V předehrávce patnáctého kola porazili České Budějovice 1:0. O výhře domácích rozhodl v 89. minutě Tomáš Kučera.

Jakub Řezníček (vlevo) a Petr Benát (vpravo) z Českých Budějovic v souboji s Tomášem Radou z Jihlavy | Zdroj: ČTK

Před zápasem měl trenér Jihlavy František Komňacký velké starosti se složením sestavy. Nemohl do pátečního duelu počítat s ofenzivními oporami Teclem, Jungrem, Mešanovičem nebo Kolouškem.

Zato Jihočeši se na Vysočinu vypravili kompletní. V mrazivém počasí fotbalisté fanoušky moc nezahřáli. Do první šance se dostal ve 37. minutě hostující Řezníček, ale jeho střela mířila nad branku.

Po přestávce se do několika příležitostí dostal mladý fotbalista Jihlavy Kučera. Dvakrát se jeho střela mezi tři tyče nevešla, ale v 89. minutě už byl úspěšný. Více branek v utkání nepadlo a Jihlava se v tabulce Gambrinus ligy pomůže třemi body.