GL: Fotbalisté Mladé Boleslavi porazili ostravský Baník 2:0

V dohrávce 23. kola Gambrinus ligy vybojovali fotbalisté Mladé Boleslavi tři body za vítězství nad 2:0 nad Ostravou. Baník si na trávníku Středočechů připsal třetí prohru za sebou bez vstřeleného gólu a na třináctém místě má bodový náskok na sestupové příčky. Ještě bude ale dohrávat oldožený zápas proti Jihlavě.

Autor prvního gólu Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (uprostřed) a jeho spoluhráči

Autor prvního gólu Lukáš Magera z Mladé Boleslavi (uprostřed) a jeho spoluhráči | Zdroj: ČTK

Ostravský útočník Milan Baroš nebyl po zranění lýtka ani na lavičce a domácí fotbalisté byli od začátku nebezpečnější. Nejprve zahrozili Kysela s Nešporem a ve 24. minutě se mladoboleslavští dostali do vedení.

Kysela se ve vápně uvolnil kličkou, vystřelil na branku a jeho střelu tečoval Magera. Baník byl po inkasovaném gólu stále pod tlakem a dvě minuty před koncem první půle se prosadil bosenský záložník v barvách Mladé Boleslavi Ščuk.

00:00 / 00:00

S mladoboleslavským Lukášem Magerou mluvil po zápase reportér Jan Kaliba

I po změně stran byl obraz hry velmi podobný. Do šancí se dostávali domácí hráči a hosty k vážnějším příležitostem nepouštěli. Mladá Boleslav porazila v klidném utkání ostravský Baník 2:0.

Zápas byl specifický pro střelce první branky Lukáše Mageru. "Já jsem tam vyrůstal, bydlím tam, pro mě bude zápas s Ostravou vždycky úplně odlišný, než proti jinému soupeři. Jsem rád, že jsme získali 3 body, ten gól byl takový bonus. Snažil jsem se blokovat gólmanovi výhled a nějak mě to tam trefilo," říkal po zápase střelec vítězné branky.

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 2:0 (2:0)
Branky: 24. Magera, 43. Ščuk
Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Dobrovolný
ŽK: Mareš, Jarolím, Kysela - Kukec, Vašenda, Hable, Stronati
Diváci: 3977
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Ševinský, Bořil - Jarolím, Ščuk (88. Opiela) - Mareš, Magera, Štohanzl (69. Ondřejka) - Nešpor (74. Chramosta). Trenér: Minář
Ostrava: Bárta - Frydrych, Kaprálik, Vomáčka, Stronati - Stožický (75. Kraut), Hable (56. Milosavljev), Vašenda, Kukec - Fantiš, Soukup (66. Staško). Trenér: Pulpit

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít