GL: Fotbalisté Sparty porazili Duklu 3:0 a na Plzeň mají šestibodový náskok

Letenští fotbalisté porazili pražskou Duklu 3:0 a po jedenácti ligových kolech mají na druhou Plzeň už náskok šesti bodů. Na rozdíl pěti bodů se jim pak v případě zítřejšího vítězství v Brně můžou přiblížit Teplice.

Záložník Sparty Bořek Dočkal (vpravo) se raduje se spoluhráči z gólu do sítě pražské Dukly | Zdroj: ČTK

Na letenských se třítýdenní ligová pauza nijak neprojevila a to ani navzdory silně podmáčenému terénu. Do vedení šla Sparta ve 32. minutě, kdy se pokutovým územím prokličkoval Dočkal a levou nohou nedal zblízka brankáři Radovi šanci.

Hned po přestávce mířil Dočkal jen do tyče, ale z následného rohu se míč dostal k Hušbauerovi, který tečovanou střelou navýšil náskok domácích. V 57. minutě navíc využil chyby rozehrávajícího Gedeona Krejčí a bylo rozhodnuto.

„Kluci ukázali kvalitu v rychlé kombinaci a kromě těch gólů tam bylo ještě několik slibných příležitostí, kdy jsme to skóre mohli navýšit. Těší mě práce po ztrátě míče. Okamžitá snaha znovu získat balon, to tam fungovalo,“ chválil své svěřence po zápase sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Dukla v zápase na Letné nepřipomínala tým, který si v posledních ligových ročnících vydobil respekt svým odvážným herním stylem a po šesti zápasech, kdy na Spartě neprohrála odjela bez bodu a s prohrou 0:3.

11. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Dukla Praha 3:0 (1:0)
Branky: 31. Dočkal, 50. Hušbauer, 57. Krejčí
Rozhodčí: Příhoda - Hájek, Hrabovský. ŽK: Kadeřábek, Lafata, Dočkal - Vrzal, Mareš
Diváci: 7792
Sparta: Vaclík - Kadeřábek, Brabec, Holek, Costa - Vácha - Dočkal (83. Přikryl), Hušbauer, Matějovský (79. Mareček), Krejčí - Lafata (66. Bednář). Trenér: Lavička
Dukla: Rada - Romera, Štetina, Vorel, Vrzal - Néstor (54. Pázler), Malý, Hanousek, Gedeon, Mareš (66. Kalouda) - Pospěch (82. Marek). Trenér: Kozel

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít