GL: Fotbalová Slavia porazila v tradičním derby Spartu 1:0

V nejslavnějším českém fotbalovém derby se ze tří bodů radovali fotbalisté domácí Slavie. Sešívaným se povedlo letenský tým porazit po čtyřech letech. Několikrát přerušené utkání kvůli výtržnostem diváků rozhodl svou brankou Latka.

Střelec vítězné branky Slavie Martin Latka

Střelec vítězné branky Slavie Martin Latka | Zdroj: ČTK

Urputný boj v prvním poločase doprovázely na obou stranách hlavně nepřesnosti, jejichž viníkem byl zčásti i mokrý terén. Domácí fotbalisty zdánlivě probudila až světlice, která přiletěla ze sparťanského kotle pod nohy slávistického kapitána Kisela.

Na gól se tak čekalo až do 73. minuty, kdy si po souhře dvou velezkušených slávistů naběhl na Hubáčkův centr Latka, který hlavou zakončil přes špatně vyběhnutého Vaclíka přesně. Latka, který se trefil i v jarním derby byl nakonec jediným střelcem utkání, které bylo kvůli chování fanoušků hned několikrát přerušeno.

Slavia tak porazila Spartu 1:0, navíc popáté v řadě neinkasovala a dostala se v ligové tabulce na páté místo za svého dnešního rivala.