GL: Gólové hody v Jablonci či výhry Liberce a Příbrami, to v sobotu nabídlo 5. kolo

Hned pět zápasů má v sobotu na programu fotbalová Gambrinus liga. O zatím nejzajímavější výsledek 5. kola nejvyšší soutěže se postarali fotbalisté Jablonce a Znojma, kteří v ofenzivním klání remizovali kuriózním výsledkem 5:5. Nerozhodně se rozešli také Jihlava s Duklou, tříbodová utkání mají za sebou Liberec a Příbram.

Jediným jabloneckým střelcem úvodního utkání 3. předkola EL byl Karel Piták (vpravo). Na snímku se po proměněné penaltě raduje s Tomášem Čížkem | Zdroj: ČTK

Hned deset branek nabídl duel v Jablonci, kam přijel nováček ze Znojma. Vstup do utkání měli lepší hosté, kteří se již ve 3. minutě dostali do vedení po trefě Mudry. Jablonečtí však dokázali do konce první půle brankou Pitáka a dvěma zásahy Kopice otočit skóre ve svůj prospěch.

Dvoubrankového střelce však našli ve svých řadách také Jihomoravané. Ti díky zásahům zkušeného Marka Heinze v 54. a 75. minutě vyrovnali na 3:3. Z remízového výsledku se ale hosté dlouho netěšili, hned dvě minuty po Heinzově vyrovnání vrátil domácím vedení Vaněk. V 80. minutě Jablonský zvýšil dokonce na 5:3 a zdálo se, že o vítězství Severočechů nemůže být pochyb.

Znojemští však předvedli strhující finiš, na základě kterého nejprve snížil čtyři minuty před koncem základní hrací doby střídající Okleštěk, senzační vyrovnání poté obstaral ve druhé nastavené minutě srbský záložník Reljić, který tak gólově uzavřel neuvěřitelně ofenzivní duel.

Liberec přehrál Brno

Gól Sergeje Rybalky z 18. minuty rozhodl utkání v Brně, kam zavítal Liberec. Ukrajinský záložník zařídil svému mužstvu vítězství povedenou střelou z volného přímého kopu z 25 metrů.

Zbrojovka se v zápase k žádnému zásadnímu ohrožení liberecké branky nedostala, za zmínku stojí pouze pokus Traoreho. Aktivní Severočeši ve 2. poločase naopak zahrozili šancemi aktivního Rybalky či unikajícího Šurala.

Skóre se ale do konce utkání nezměnilo, a tak si účastník 4. předkola letošní Evropské ligy Liberec připisuje druhé těsné vítězství 1:0 v řadě.

Krizi Baníku prohloubila Příbram

Fotbalisté Ostravy po sobotním klání ještě více zabředli do herní i výsledkové krize, potřetí za sebou totiž podlehli svému soupeři 0:4. Po Plzni a Jablonci deklasovala Baník také Příbram, která se díky tříbodovému zisku vyhoupla na sedmou příčku ligové tabulky.

K zasloužené výhře nasměroval Středočechy už první poločas, v němž Mareš poslal Příbram do vedení. O výrazný rozdíl ve skóre ale rozhodla půle druhá, kdy se nejprve prosadil Jugas, v posledních deseti minutách se poté dvakrát prosadil Stratil.

V dalším zápase 5. kola remizovala pražská Dukla na hřišti Jihlavy 1:1. Obě branky padly v rozmezí 50. a 58. minuty, nejprve se po rohu Kolouška trefil Ondřej Šourek, o vyrovnání se postaral Lukáš Štětina.

Do problémů dostal svůj tým domácí obránce Marek, který v 64. minutě uviděl červenou kartu, z výhody jednoho muže navíc však Dukla nedokázala vytěžit nic, a tak se rozešla s Jihlavou smírně.

5. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. SC Znojmo 5:5 (3:1)
Branky: 34. a 38. Kopic, 15. Piták, 77. Vaněk, 81. Jablonský - 53. a 75. Heinz, 3. Helísek, 86. Okleštěk, 90. Reljič. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Gallo. ŽK: Vaněk - Nepožitek, Heinz, Hrubý, Hnaníček, Reljič, Hrošovský. Diváci: 3150.

Zbrojovka Brno - Slovan Liberec 0:1 (0:1)
Branka: 19. Rybalka. Rozhodčí: Kalenda - Kotík, Pilný. ŽK: Pernica - Kušnír, Fleišman, Rybalka. Diváci: 4117.

1. FK Příbram - Baník Ostrava 4:0 (1:0)
Branky: 80. a 90. Stratil, 18. Mareš, 59. Jugas. Rozhodčí: Nenadál - Moláček, Zeman. ŽK: Stratil - Lukeš.

Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:1 (0:0).
Branky: 51. Šourek - 57. Štětina. Rozhodčí: Zelinka - Hájek, Černý. ŽK: Přeučil - Kalouda, Malý, Hlinka. ČK: 64. T.Marek (Jihlava). Diváků: 2450.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít